Leczenie Jak usunąć drzazgę spod paznokcia przyczyny. Jak leczyć pogotowie. Można poprosić kogoś.

Czy pomocne?

100% pozytywne
3 głosy

Jak usunąć drzazgę spod paznokcia?

Definicja z ang. How to remove the splinter from under the nail, z niem. Wie den Splitter aus unter den Nagel zu entfernen.

Jak leczy DERMATOLOG w przypadku JAK USUNĄĆ DRZAZGĘ SPOD PAZNOKCIA: Mimo iż bywa to bolesne to jednak z wbitą drzazgą nie trzeba od razu jechać na pogotowie. Można poprosić kogoś aby wyciągnął nam drzazgę. Nie zawsze jednak mamy kogoś takiego pod ręką. Trzeba więc poradzić sobie samemu. Jak zatem w poprawny sposób usuwać drzazgi? Wszystkiego się dowiesz z poniższego artykułu.
krok 1
Nie panikuj. To nie jest idealny doradca. Chociaż do tej chwili zanim wpadłeś na pomysł, tak aby poszukać rady zdążyłeś już z pewnością na szybko zastosować kilka sposobów, które nie przyniosły jednak rezultatu. Najlepiej usiąść spokojnie i zabrać się w poprawny sposób za pozbycie się drzazgi.
krok 2
Ibuprofen. Jeżeli drzazga jest pod paznokciem z pewnością jest bolesna. Weź w takim razie jakiś lek przeciwbólowy zawierający ibuprofen, który nie tyle uśmierzy ból, lecz dlatego łatwiej usuniesz drzazgę. Po wzięciu leku odczekaj chwilę, by miał czas zacząć działać.
krok 3
Pęseta. Powinna być naprawdę dobrej jakości gdyż samą jej końcówką musisz złapać cieniutką drzazgę. Nie łap jej paznokciami, igłą ani niczym innym co Ci przyjdzie do głowy.
krok 4
Miejsce. Drzazgę wyciągaj w dobrze oświetlonym miejscu, jeżeli jest dzień najlepiej podejdź do okna albo wyjdź na zewnątrz.
krok 5
Obcinacz do paznokci. Za jego pomocą obetnij paznokieć do samego końca – tak daleko jak się da. Uważaj jednak, by nie obciąć albo nie złamać drzazgi.
krok 6
Wyciąganie. Złap teraz drzazgę pęsetą i staraj się ją wyciągnąć. Mocno złap drzazgę, by się nie wyślizgnęła ani nie urwała. jeżeli jednak drzazga się urwie będziesz musiał 'pogrzebać' troszkę w palcu. A zrobisz to dzięki wysterylizowanej igły albo poszukaj lepszej pęsety.
krok 7
jeżeli sama pęseta to zbyt niewiele. Gdy usunięcie drzazgi nie przynosi pożądanych wyników spróbuj pewnej sztuczki. Nałóż naprawdę bardzo małą liczba kleju na końcówkę drzazgi i poczekaj aż w nią wsiąknie. Następnie ponownie postaraj się wyciągnąć drzazgę tym razem już z zastygniętym na niej klejem. Zwyczajnie 'obieraj' drzazgę z kleju a drzazga powinna wyjść wraz z nim.
krok 8
Zimno. Spróbuj zanurzyć palec w zimnej wodzie albo lodzie na 15-20 min.. Skóra zesztywnieje, a drzazga zmięknie.
krok 9
Ichtiol. Jest niezawodnym środkiem stosowanym do leczenia stanów zapalnych skóry jak również trudno gojących się ran. Rewelacyjnie sprawdzi się na ranie po drzazdze. Występuje w formie maści więc nie powinno być problemów z jego stosowaniem. Do kupienia a każdej aptece.
krok 10
jeżeli jednak drzazga jest zbyt uparta i nie chce się podporządkować skorzystaj z pomocy lekarza.

Lekarz Dermatolog: JAK USUNĄĆ DRZAZGĘ SPOD PAZNOKCIA; WIE DEN SPLITTER AUS UNTER DEN NAGEL ZU ENTFERNEN; HOW TO REMOVE THE SPLINTER FROM UNDER THE NAIL;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.