Leczenie Jak przygotować aromatyczną kąpiel przyczyny. Co znaczy przedmiotowo, jako odświeżenie po.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przygotować aromatyczną kąpiel?

Definicja z ang. How to prepare an aromatic bath, z niem. Wie ein aromatisches Bad vorzubereiten.

Co to znaczy: Codzienna kąpiel to wymóg każdej z nas. Zwykle traktujemy ją jednak bardzo przedmiotowo, jako odświeżenie po ciężkim dniu i niezbędny składnik osobistej higieny. Jednak nie musi w ogóle tak być. Wystarczy, iż znajdziesz dla siebie chwilę wolnego czasu, a możesz z kąpieli uczynić niesamowite, relaksujące przeżycie. Aromatyczna kąpiel uwolni cię od stresu, zmęczenia i napięcia, zapewni głęboki, regenerujący sen. Poniżej dowiesz się jak przygotować kilka rodzajów aromatycznych kąpieli. Zrób coś dla siebie i przetestuj każdą z nich.
krok 1
Energetyzująca, na dobry początek dnia
Gdy potrzebujesz nabrać sił i chęci do rozpoczęcia trudnego dnia, najlepszym metodą będzie poranna kąpiel. Nie musisz w ogóle spędzać godz. w łazience. Starczy krótka chwila w ciepłej wodzie (21-27 stopni Celsjusza) połączona z energetyczną muzyką i aromatem jednego albo kilku z następujących olejków eterycznych:
- mięty pieprzowej
- cytrusowy
- rozmarynowy
- z kopru włoskiego
- szałwiowy
- jaśminowy
Możesz również wrzucić do wanny świeże kwiaty albo pomyśleć nad jakimiś roślinami w łazience.
krok 2
Relaksująca, uwalniająca od stresów i napięć
tak aby się zrelaksować i poprawić sobie nastrój, najlepiej jest wziąć kąpiel w wodzie o temperaturze 35-38 stopni Celsjusza. Zamiast ostrego światła, zastosuj kilka świeczek zapachowych. Włącz relaksującą muzykę, jednak wystrzegaj się smętnych ballad. Wkrop do wanny 6-7 kropel jednego albo kilku z podanych niżej olejków: - lawendowy
- melisowy
- cedrowy
- neroli
- bergamotkowy
- z jałowca
Kąpiel powinna trwać ok. 20 min..
krok 3
Przynosząca ulgę obolałym mięśniom
tak aby rozluźnić spięte albo przeciążone mięśnie, musisz wziąć kąpiel w ciepłej wodzie (około 37 stopni Celjsusza) i dobrze się w niej „wymoczyć” ;) W międzyczasie, tak aby się nie nudzić, możesz na przykład poczytać książkę. Do wody dodaj 6-7 kropli dowolnych z wymienionych niżej olejków eterycznych: - bazyliowy
- neroli
- majerankowego
- rozmarynowego
- imbirowego
krok 4
Romantyczna kąpiel we dwoje
tak aby wprowadzić się w romantyczny nastrój, przygotuj sobie gorącą kąpiel. Dodaj do niej 6-7 kropli dowolnego z olejków:
- geraniowego
- ylang ylang
- jaśminowego
- cytrusowego
- drzewa sandałowego
- goździkowego
Włącz zmysłową muzykę, zapal 1-2 świeczki i zaproś do towarzystwa swojego partnera. Jeszcze bardziej romantycznie będzie, jeżeli wrzucisz do wanny kilkanaście płatków czerwonych róż.
krok 5
Przygotowująca do głębokiego, relaksującego snu
Gdy nie planujesz na wieczór niczego, prócz porządnej dawki snu, weź najpierw krótki prysznic, a następnie przygotuj wyciszającą, relaksującą kąpiel, trwającą ok. 10-15 min.. Woda powinna mieć temperaturę ((około 37-41 stopni Celsjusza i należy dodać do niej 6-7 kropli jednego albo kilku z następujących olejków:
- melisowy
- lawendowy
- rumianku rzymskiego
- szałwiowy
- neroli
Taka kąpiel pozwoli ci głęboko zasnąć i obudzić się wypoczętą kolejnego dnia.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.