Leczenie Jak stosować aloes przyczyny. Co znaczy naturalnym do 5 metrów wysokości, a uprawiana w.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak stosować aloes?

Definicja z ang. How to use aloe vera, z niem. Wie Aloe Vera zu verwenden.

Co to znaczy: Aloes to roślina przypominająca z wyglądu agawę, osiągająca w środowisku naturalnym do 5 metrów wysokości, a uprawiana w doniczkach - do 1 metra. Posiada prawie półmetrowej długości mięsiste, niebieskawo-zielone liście. Na brzegach blaszki liściowej znajdują się kolce, z kolei kwiatostan wyrastający na szczycie pędu kwiatowego otoczony jest małymi, pomarańczowymi kwiatami. Aloes ma sporo zastosowań- nie tylko kosmetycznych, lecz i leczniczych. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie dolegliwości pomoże Ci pokonać aloes.
krok 1
Gdzie rośnie aloes?
Ojczyzną aloesu jest Afryka. W Afryce południowej i wschodniej prowadzi się uprawy tej rośliny. Na całym świecie występuje ponad dwieście odmian aloesu, w Europie kilka z nich można spotkać w państwach śródziemnomorskich. Wyciąg z aloesu można kupić w aptekach w formie nalewki, tabletek, drażetek.
krok 2
Wykorzystanie:
- Zaparcia
- Po operacyjnych zabiegach odbytu
- Hemoroidy, szczeliny odbytu
- Świeży sok z aloesu stosuje się na mniejsze i płytkie oparzenia
- W preparatach wspomagających kondycję fizyczną przyspiesza przemianę materii
- Wchodzi w skład ziół szwedzkich stosowanych w formie wzmacniającej herbatki
- Zagęszczony sok z aloesu stosuje się jako środek przeczyszczający. Roślina idealnie działa na jelito grube, dlatego wykorzystuje się ją w razie zatwardzeń i jako środek zmiękczający kał, na przykład przy hemoroidach, szczelinach odbytu i po operacyjnych zabiegach odbytu.
- Żel z aloesu znalazł szerokie wykorzystanie w produkcji kosmetyków, głównie jako składnik kremów. A wszystko to dzięki nawilżającym, przeciwzapalnym i antybakteryjnym właściwościom tej rośliny. Aloesowy żel otrzymuje się z soku liści.
krok 3
Które części rośliny mają działanie lecznicze?
Dla celów leczniczych wykorzystuje się jedynie mięsiste liście aloesu, z których po odcięciu pozyskuje się sok. Następnie zagęszcza się go na słońcu albo nad ogniem, aż do uzyskania koncentratu, który zależnie od metody suszenia, przybiera postać ciemnobrązowej albo zielono brązowej szklistej masy. Przygotowany w ten sposób preparat jest popularny w handlu jako wyciąg z aloesu. Aloesową masę można również sproszkować.
krok 4
Nie dla kobiet w ciąży
Aloesu nie wolno stosować kobietom w ciąży. Roślina gdyż zawiera związki, które pobudzają pracę jelita grubego. Działają również na mięśnie macicy, co może przedwcześnie spowodować akcję porodową albo doprowadzić do poronienia. Również w okresie karmienia przyjmowanie preparatów z aloesu nie jest wskazane.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.