Leczenie Jak zrobić ekstrakt waniliowy do celów kosmetycznych przyczyny. Co znaczy zapachami, np. z.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zrobić ekstrakt waniliowy do celów kosmetycznych?

Definicja z ang. How to make vanilla extract for cosmetic purposes, z niem. Wie man Vanille-Extrakt für kosmetische Zwecke machen.

Co to znaczy: Aromat wanilii jest przepiękny, a dodatkowo cudownie łączy się z innymi zapachami, np. z cytrusami, miętą i zapachami pikantnych przypraw, i pięknie równoważy mieszanki zapachów.
tak aby domowym metodą wykonać olejek waniliowy, który potem wykorzystasz w produkcji wód toaletowych i innych domowych kosmetyków, odświeżaczy powietrza czy aromaterapii, najlepszą sposobem będzie wykonanie ekstraktu na bazie alkoholu. Poniżej znajdziesz łatwy przepis na wykonanie takiego ekstraktu.
Sposób ta nie jest czasochłonna, olejek jest w miarę tani, lecz przede wszystkim masz pełną kontrolę nad jakością składników, z których go przygotujesz, czyli nad jakością ziaren wanilii i alkoholu (czy także wódki). Gotowe olejki dostępne w sklepach są nieco bardziej skoncentrowane, lecz używając wysokiej jakości wanilii osiągniesz aromat ekstraktu, który jakością nawet przewyższy sklepowe odpowiedniki.
Czysta, wysterylizowana butelka z nakrętką, z ciemnego szkła, o pojemności 250ml220-250ml wódki (nie musi być specjalnie wysokogatunkowa)4-5 świeżych, dobrej jakości lasek wanilii – najlepiej jeżeli laska ma minimum 15cm długości; powinna także mieć jednolity ciemny kolorKawałek materiału do odcedzenia (może być na przykład gaza lub zwykły kawałek bawełny)
krok 1
Ostrożnie rozetnij każdą laskę wanilii wzdłuż, a następnie potnij je na kawałki (każdy około 2cm długości).
krok 2
Włóż pocięte kawałki do butelki.
krok 3
Zalej wanilię wódką, lecz w takiej ilości, która umożliwi zmieszanie składników na zasadzie wstrząsania butelką.
krok 4
Mocno zakręć i odstaw miksturę w ciemne miejsce na 30 dni. Każdego dnia potrząsaj butelką,

tak aby zawartość dobrze się wymieszała.
krok 5
Przecedź miksturę poprzez materiał. Być może trzeba będzie przecedzić całość kilka razy. Chodzi o to,


tak aby uzyskać maksymalnie czysty płyn bez jakichkolwiek osadów.
krok 6
Ponownie umieść ekstrakt w butelce z ciemnego szkła i szczelnie zakręć.
Wskazówki i ostrzeżenia
jeżeli intensywność ekstraktu nie jest wg ciebie wystarczająca, kolejnym razem zmień proporcje – dodaj więcej wanilii. Albo odejmij,
jeżeli natomiast jest zbyt intensywna.
jeżeli 250ml olejku to zbyt niewiele, możesz oczywiście zwiększyć liczba składników. Możesz na przykład umieścić wanilię bezpośrednio w 750ml butelce wódki (uprzednio odlewając z niej tyle,tak aby zmieścić laski wanilii i
tak aby dawało się zamieszać miksturę), a po 30 dniach, po przecedzeniu wlać do kilku mniejszych brązowych buteleczek (dlatego zapas nie będzie wietrzał).
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.