Do czego jest Gastal? Inna nazwa leku: ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Gastal

Nazwa międzynarodowa dla Gastal to lek ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM.

Lek Gastal informacje dla Pacjenta: Są to leki zobojętniające sok żołądkowy. Wiążą kwas solny w żołądku. Jednoczesna obecność magnezu i glinu powoduje, że nie wykazują działania zapierającego.
Lekarz Gastal dawkowanie: Leki stosowane są w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz stanów zapalnych śluzówki żołądka i nadkwaśności soku żołądkowego i związanych z nią dolegliwości, takich jak: zgaga, wzdęcia, uczucie pełności, nudności, odbijanie się, niestrawność.
Gastal metoda: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz prowadzący. Najczęściej lek stosuje się co 6 lub co 8 godzin, 1-2 godziny po posiłku i przed snem.
Gastal poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę nerek lub cukrzycę. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Gastal w przypadku: Antybiotyków z grupy Tetracyklin.
Gastal skutki uboczne: Nudności, zaburzenia żołądkowe, zaparcia, biegunki.
Inne skutki uboczne Gastal: Przy długotrwałym stosowaniu może dojść do zbyt niskiego poziomu fosforu w organizmie. Przy niedostatecznej sprawności funkcji nerek, może dochodzić do kumulacji magnezu w organizmie i związanego z tym niekorzystnego wpływu na mózg.
Wygląd Gastal opakowanie: zawiesina doustna, tabletki do ssania

Jeśli zamierzasz przyjmowanie gastal to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Gastal. Poznaj skutki uboczne Gastal i odpowiednie przyjmowanie leku GASTAL zamiennik.

Od lekarza: Gastal, ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM

Dodaj opinię o Gastal, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Gastal, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .