Leczenie Jak łagodzić bóle menstruacyjne za pomocą ćwiczeń rozciągających przyczyny. Jak leczyć.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak łagodzić bóle menstruacyjne za pomocą ćwiczeń rozciągających?

Definicja z ang. How to alleviate menstrual pain by stretching exercises, z niem. Wie Menstruationsschmerzen zu lindern durch Stretching-Übungen.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK ŁAGODZIĆ BÓLE MENSTRUACYJNE ZA POMOCĄ ĆWICZEŃ ROZCIĄGAJĄCYCH: Skurcze menstruacyjne albo bolesne miesiączki to przypadłość, z którą zmaga się większość kobiet i która polega na rytmicznym kurczeniu się macicy, po to, by mogła ona wydalić z organizmu krew i pozostałą tkankę menstruacyjną. Skurcze są powodowane poprzez prostaglandyny, a więc hormony wytwarzane poprzez organizm, prowadzące do skurczów mięśni, i zwykle zaczynają się na 1-2 dni przed początkiem miesiączki i następnie trwają jeszcze poprzez następne 2-4 dni. Badania wskazują, iż ok. 50% dorosłych kobiet cierpi wskutek takiego bólu i, iż prawie 90% dojrzewających dziewczynek doświadcza skurczy menstruacyjnych.
krok 1
Rozciąganie się przynosi ulgę przy skurczach menstruacyjnych.
Ćwiczenie na bóle menstruacyjne I
Stań ze stopami rozstawionymi nieco szerzej niż szerokość ramion. Zegnij się w talii dotknij lewą ręką lewej stopy, tymczasem prawą rękę próbuj utrzymać prosto w powietrzu. Powtórz ćwiczenie z udziałem prawej ręki i prawej stopy. Wykonaj ćwiczenia jeszcze kilkakrotnie, za każdym razem zmieniając rękę i stopę.
krok 2
Ćwiczenie na bóle menstruacyjne II
Usiądź na podłodze i złącz ze sobą podeszwy stóp, układając nogi na wzór diamentu. Spróbuj utrzymać powierzchnie obu kolan przy podłodze. Pochyl się naprzód i zrób wydech, następnie powróć do pozycji podstawowej i zrób wdech. Powtórz ćwiczenie kilka razy.
krok 3
Ćwiczenie na bóle menstruacyjne III
Usiądź na swoich piętach na podłodze, tak by nogi były złożone, a kolana znajdowały się przed Tobą. Powoli się zginaj do momentu, aż Twoja klatka piersiowa dotknie kolan, a czoło dotknie podłogi, tymczasem ramiona będziesz mieć wyciągnięte z tyłu za sobą. Utrzymaj taką pozycję na dodatkowe kilka min. i oddychaj normalnie.
krok 4
Dlaczego to działa.
Istnieją trzy mięśnie rozłożone po obu stronach miednicy, przebiegające od dolnej części kręgosłupa do górnej części uda (mięsień lędźwiowy większy, mięsień lędźwiowy mniejszy i mięsień biodrowy, które wchodzą w skład mięśnia lędźwiowo-biodrowego). Ściśnięty mięsień lędźwiowo-biodrowy może przyczyniać się do powstawania skurczy menstruacyjnych, tak więc rozciąganie go może przynieść ulgę od bólu.
krok 5
Zasady bezpieczeństwa.
Jeśli Twoje skurcze utrzymują się nawet po wykonaniu serii rozciągających ćwiczeń, skontaktuj się ze swoim lekarzem, by przeprowadzić serię kompleksowych badań.

Lekarz Pediatra: JAK ŁAGODZIĆ BÓLE MENSTRUACYJNE ZA POMOCĄ ĆWICZEŃ ROZCIĄGAJĄCYCH; WIE MENSTRUATIONSSCHMERZEN ZU LINDERN DURCH STRETCHING-ÜBUNGEN; HOW TO ALLEVIATE MENSTRUAL PAIN BY STRETCHING EXERCISES;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.