Leczenie Jak poradzić sobie z bólem menstruacyjnym przyczyny. Jak leczyć całego jej otoczenia.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak poradzić sobie z bólem menstruacyjnym?

Definicja z ang. How to deal with menstrual pain, z niem. Wie mit Menstruationsbeschwerden zu behandeln.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK PORADZIĆ SOBIE Z BÓLEM MENSTRUACYJNYM: Comiesięcznie "trudne dni", są istotnie trudne nie tylko dla kobiety, lecz i dla całego jej otoczenia. Dyskomfort, i działanie hormonów skutkują bardzo niedobrym samopoczuciem, które może odbić się na bliskich. Może chociaż skuteczne uśmierzenie miesiączkowego bólu pomoże paniom zachować dobry humor i nastawienie, również poprzez te kilka dni w miesiącu.
krok 1
Witaminy
Dwa razy na dzień należy przyjmować witaminy B complex, trzy razy na dzień witaminę B6. Dodatkowo można wspomóc się codziennym przyjmowaniem 500 mg oleju z wiesiołka.
krok 2
Ziółka, a więc metody babć
Kojąco działa przyjmowanie dwa razy na dzień łyżeczki wyciągu z nagietka.
Dodatkowo warto popijać herbatki ze skrzypu, mięty, czarnego bzu i kwiatu lipy.
krok 3
Aktywność fizyczna
Słynna "niedyspozycja" na w-f, tak naprawdę powinna być używane jedynie w razie bardzo silnych bóli. Nie należy oczywiście w momencie okresu uprawiać wyczynowych sportów, lecz lekki ruch z pewnością wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie. Mięśnie się rozluźnią, a naczynia krwionośne lekko rozszerzą.
krok 4
Te metody należy stosować oszczędnie:
- ciepło: ciepła kąpiel albo termofor mogą przynieść doraźna ulgę w bólu, jednak należy niezwykle uważać, gdyż mogą nasilić krwawienie.
- środki przeciwbólowe: zawsze, również i w czasie okresu, należy stosować je jedynie w ostateczności. Warto także zacząć od łagodniejszych środków, takich jak apap
- środki rozkurczowe: na przykład no-spa

Lekarz Pediatra: JAK PORADZIĆ SOBIE Z BÓLEM MENSTRUACYJNYM; WIE MIT MENSTRUATIONSBESCHWERDEN ZU BEHANDELN; HOW TO DEAL WITH MENSTRUAL PAIN;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.