Leczenie Jak rozpoznać uzależnienie od kokainy przyczyny. Jak leczyć lat bierze kokainę, można.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozpoznać uzależnienie od kokainy?

Definicja z ang. How to recognize cocaine addiction, z niem. Wie man Kokainsucht erkennen.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK ROZPOZNAĆ UZALEŻNIENIE OD KOKAINY: Statystyki bywają zabawne. Jeżeli usłyszy się, iż 2,8% Amerykanów w wieku 15-64 lat bierze kokainę, można pomyśleć, iż uzależnienie od tego narkotyku jest zjawiskiem marginalnym. Jeżeli jednak dodamy, iż połowa światowej konsumpcji kokainy przypada na Stany Zjednoczone, otrzymamy przerażającą liczbę – ok. 300 ton kokainy rocznie. Przypadek w Europie nie wygląda w ogóle lepiej. Wedle danymi przedstawionymi poprzez specjalistów z Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA), coraz więcej ludzi w Europie zażywa kokainę. Wedle najnowszymi danymi (2009r.) ok. 13 mln Europejczyków w wieku pomiędzy 15, a 64 rokiem życia co najmniej raz w życiu próbowało kokainy. Ponad połowę z nich stanowią ludzie, którzy nie ukończyli 34 lat i to właśnie w tej grupie wiekowej notuje się największy przyrost używania kokainy. Największa popularnością kokaina cieszy się w Danii, Hiszpanii, Irlandii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Polska znajduje się pośród państw o najniższym odsetku używających kokainy. Jak podaje raport, co najmniej raz sięgnęło po nią 1,1% osób w wieku 15-24 lat, a więc ok. 66 tys. młodych ludzi.
Suche statystyki stają się tym bardziej przerażające, jeżeli uświadomimy sobie, jakie szkody kokaina może spowodować w organizmie. Niezależnie od metody w jaki jest zażywana, stanowi olbrzymie niebezpieczeństwo, gdyż nikt nie jest w stanie określić śmiertelnej dawki. Do skutków jej stosowania zaliczyć można: martwicę tkanki nosa, apopleksję, arytmię, zawał serca, wylew, niewydolność oddechową, uszkodzenie nerek, AIDS albo zatory układu krążenia.
Niektórzy reklamują kokainę jako wystrzałowy, ekskluzywny narkotyk. Jednak ludzie naprawdę od niej uzależnieni nie skupiają się już na złudzeniach, całą własną uwagę koncentrują na tym, jak zdobyć następną działkę. Rodziny ponad 60 tys. młodych Polaków, ich przyjaciele i współpracownicy mogą zastanawiać się, co odbywa się z ich bliskimi. Oto kilka objawów uzależnienia od kokainy, które pomogą wam zidentyfikować problem.
krok 1
Przewlekły katar. Wciąganie kokainy prowadzi do nieżytu nosa. Ludzie, którzy regularnie wciągają kokainę mają niekontrolowany katar, mogą cierpieć na krwotoki z nosa, a nawet kompletnie stracić węch.
krok 2
Duże wahania nastroju i energii. Kiedy osoba uzależniona jest na „haju” jej ruchy są bardzo szybkie, nieskoordynowane, zaobserwować wówczas można nadpobudliwość, euforię, podwyższone tętno i uczucie niepokoju objawiające się w ciągłym byciu w ruchu. Nadużywanie kokainy fizycznie zmienia umiejętność mózgu do odczuwania przyjemności w jakikolwiek inny sposób, niż przez stopniowe zwiększanie dawki narkotyku. Nieuchronnym następstwem haju jest równie potężne uczucie wyczerpania, charakteryzujące się drażliwością, ospałością i depresją.
krok 3
Problemy ze snem. Uzależnienie od kokainy prowadzi do bezsenności albo nadmiernej senności.
krok 4
Paranoja i psychoza. Przewlekłe nadużywanie kokainy może sprawić, iż uzależniony staje się paranoikiem, doświadcza paranoicznych lęków, popada w spiralę halucynacji i psychotycznych epizodów.
krok 5
Symptomy seksualne. Ludzie, którzy zażywają kokainę regularnie mają wzmożony popęd seksualny. Nadużywanie kokainy może również prowadzić do impotencji.
krok 6
Pocieranie (zgrzytanie) zębami. Istnieje specjalne medyczne ustalenie na odruchowe, chorobliwe pocieranie zębami szczęki o zęby żuchwy – bruksizm. Ten nerwowy odruch jest popularną konsekwencją palenia kokainy (cracku).
krok 7
Krótki, przyspieszony oddech. Osoby palące crack mogą cierpieć na duszności spowodowane uszkodzeniami spowodowanymi poprzez dym. Niezależnie od metody, w jaki kokaina jest zażywana, do tego stopnia podnosi ona tętno, iż uzależniony ma duszności powiązane z dążeniem organizmu do utrzymania odpowiedniej liczba tlenu we krwi.
krok 8
Napady gorąca i zimna. Uzależnienie od kokainy upośledza umiejętność organizmu do regulowania temperatury ciała.
krok 9
Utrata wagi. Kokaina podawana doustnie znieczula błonę śluzową żołądka i znosi uczucie głodu. Z tego powodu osoby uzależnione regularnie są niedożywione.
krok 10
Ślady po igłach. Ludzie wstrzykujący kokainę dożylnie zwykle mają widoczne na przedramionach ślady po wkłuciach. regularnie zdarza się, iż osoby te, chcąc ukryć ślady swojego uzależnienia, nawet w bardzo gorące dni noszą koszule z długimi rękawami.




Wskazówki i ostrzeżenia
Podane tutaj symptomy nie koniecznie oznaczają uzależnienie od kokainy. jeżeli jednak zaobserwujesz kilka z nich naraz, uzależnienie jest wysoce prawdopodobne. Leczenie uzależnień jest procesem indywidualnym, lecz pierwszym krokiem zawsze jest zidentyfikowanie problemu i zachęcenie uzależnionego do skorzystania z pomocy.

Lekarz Pediatra: JAK ROZPOZNAĆ UZALEŻNIENIE OD KOKAINY; WIE MAN KOKAINSUCHT ERKENNEN; HOW TO RECOGNIZE COCAINE ADDICTION;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.