Leczenie Jak uniknąć uzależnienia od gier komputerowych przyczyny. Co znaczy Niewątpliwie podnoszą.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak uniknąć uzależnienia od gier komputerowych?

Definicja z ang. How to avoid dependence on computer games, z niem. Wie kann man vermeiden die Abhängigkeit von Computerspielen.

Co to znaczy: Gry komputerowe to wspaniała forma rozrywki - uczą one refleksu i strategii. Niewątpliwie podnoszą one także poziom adrenaliny, co daje nam niezłą zabawę. Problem rozpoczyna się jednak wtedy, gdy nie możemy przestać grać. Wtedy mamy do czynienia z uzależnieniem. Jak tego uniknąć? Dowiesz się czytając ten artykuł.
krok 1
Naucz się panowania nad sobą.
W większości uzależnień nie możemy pohamować chęci wykonania jakiejś czynności. W tym przypadku to jest granie w gry komputerowe. Takie gry tworzą zupełnie inny, lepszy świat. W takim świecie można stać się każdym, zrobić wszystko na co się ma ochotę a nawet być w kilku miejscach na raz. Taka sposobność może być potencjalnie atrakcyjna dla większości graczy. Łatwo jest więc się w to „wciągnąć”. Musisz sobie uświadomić, iż w świecie wirtualnym nie da się żyć a można tam spędzić tylko większość czasu. Ty żyjesz tu i teraz, musisz podejmować realne decyzje, a również odpowiadać za własną przyszłość. Teraz być może jesteś młody lecz co za dziesięć lat? Bez pracy ani bez kogoś bliskiego nie będziesz widzieć sensu życia. Do postaci z gier nie da się przytulić, one Cię nie pocieszą kiedy jest Ci źle. Wtedy dopiero się dowiesz jak sporo straciłeś. Po co zaryzykować utraty tak wielu rzeczy - wystarczy trochę rozsądku.
krok 2
Zaznacz sobie czas, który możesz spędzić na graniu w gry komputerowe.
Wiadomo, iż od razu, z miejsca nie da się zerwać z nałogiem. Potrzeba stopniowego odzwyczajania się od rzeczy, które tak bardzo nas absorbują. Takiego codziennego planu powinieneś skrupulatnie przestrzegać. Swój cykl leczenia możesz podzielić na kilka miesięcy (na przykład w pierwszym miesiącu dozwolona liczba godz. grania na komputerze to 6h, w drugim miesiącu - 4h, w trzecim - 2h a potem możesz grać tylko godzinę na dzień - dla rozrywki). By ten plan podziałał, musisz być szczery sam ze sobą i nie oszukiwać planu (((na przykład pół godziny więcej do każdej godziny). Bądź skrupulatny a to zapewni Ci efekt i zwycięstwo w walce z nałogiem.
krok 3
Znajdź sobie pkt. zaczepienia w Twoim życiu, który będzie utrzymywał Cię w świecie realnym.
Może to być robota, ukochana osoba, hobby czy cokolwiek innego. Dlatego będziesz miał cel w życiu do którego będziesz dążył. Staraj się dotrzymywać swoich postanowień a świat wirtualny traktuj tylko jako rozrywkę od czasu do czasu. To pomoże Ci uniknąć uzależnienia, lecz również pozwoli wyjść z nałogu.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.