Leczenie Jak założyć podpaskę przyczyny. Co znaczy Aktualnie istnieje wielki wybór różnego rodzaju.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak założyć podpaskę?

Definicja z ang. How to set up a sanitary, z niem. Wie ein Sanitär einzurichten.

Co to znaczy: Podpaski od bardzo dawna stosowane są poprzez kobiety w czasie miesiączki. Aktualnie istnieje wielki wybór różnego rodzaju podpasek. Producenci starają się zapewnić kobietom jak najlepsza ochronę w czasie trudnych dni. Jeżeli jeszcze nigdy nie używałaś podpasek i nie wiesz jak ją założyć, przeczytaj poniższe wskazówki, które na pewno ci pomogą.
krok 1
Przede wszystkim musisz wybrać odpowiednie dla siebie podpaski. Możesz wybrać ze skrzydełkami albo bez. Polecam jednak te ze skrzydełkami, zapewnią większe uczucie komfortu. Zwróć uwagę również na ich wielkość – podpaski dziennie są krótsze i wygodniejsze, te przeznaczone na noc zapewnią jednak lepsza ochronę w czasie snu, są znacznie dłuższe.
krok 2
Zwróć uwagę na grubość podpaski. Większy komfort zapewnią ci podpaski cieńsze. Nie sugeruj się grubością, nie ma to wpływu na ich chłonność. Cienkie posiadają specjalne wkładki, które nie tylko pochłaniają, lecz również wiążą nadmiar wilgoci. Możesz wybrać schemat z siateczka albo pokryte delikatnym włóknem.
krok 3
Jeśli używasz podpasek bez skrzydełek to mają one tylko jeden pasek zabezpieczający po spodniej stronie. By przymocować podpaskę do bielizny odklej pasek ochronny i ułóż podpaskę wzdłuż majtek, następnie dokładnie ją przyklej.
krok 4


podpaska ze skrzydełkami

Jeżeli używasz podpasek ze skrzydełkami najpierw przymocuj kluczową część podpaski do bielizny, a następnie odklejaj kolejno paski zabezpieczające z bocznych skrzydełek. Po odklejeniu zabezpieczeń ze skrzydełek wywiń je na zewnątrz bielizny i przyklej. Poprawnie założona podpaska nie będzie się przemieszczać.
krok 5
Gdy nadejdzie chwilę na wymianę, odklej delikatnie skrzydełka od bielizny, a następnie całą podpaskę i zawiń ją w papier. Jeżeli używasz podpasek pakowanych pojedynczo nie wyrzucaj folii ochronnej. Zwiń w nią zużyta podpaskę i wyrzuć o kosza.
Wskazówki i ostrzeżenia
Nigdy nie wyrzucaj zużytych podpasek do toalety.stosunkowo możliwości staraj się po każdej zmianie podpaski przemyć okolice intymne, możesz używać do tego celu szczególnych chusteczek nawilżanych do higieny intymnej.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.