Leczenie Jak interpretować sny przyczyny. Co znaczy sny są istotne i przekładają się na nasze życie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak interpretować sny?

Definicja z ang. How to interpret dreams, z niem. Wie interpretieren Träume.

Co to znaczy: Już w starożytności Grecy i Egipcjanie wierzyli, iż sny można interpretować, iż sny są istotne i przekładają się na nasze życie na jawie. Od tamtych czasów przeprowadzono sporo badań dotyczących snów. Aktualnie, uważane jest, iż świat snów jest alternatywną rzeczywistością. Przywiązuje się bardzo sporą uwagę do snów i ich interpretacji. I dobrze. Sny zasługują na specjalne miejsce w naszym życiu. Mówią nam kim tak naprawdę jesteśmy, dają nam wskazówki i pokazują świat z innej perspektywy. Zwracajmy uwagę na nasze sny. Możemy w nich znaleźć odpowiedzi na sporo naszych pytań. Lecz jak interpretować nasze nocne marzenia?
krok 1
Zastanów się, dlaczego warto interpretować sny. istotne, by zrozumieć rolę snów w naszym życiu. Sny są pomocne na sporo sposobów. Dzięki nim możesz rozwiązać własne problemy, którymi zadręczasz się całymi dniami albo tygodniami. W snach ugruntowujesz także własną wiedzę, to czego się nauczyłeś w ciągu dnia. Wychodzi więc na to, iż po każdym przebudzeniu jesteśmy mądrzejsi niż przed położeniem się spać. sporo studiów udowodniło, iż wiele lepiej wykonujemy zadania po tak zwany 'przespaniu się z nimi'. Sny pomagają również przeżywać na nowo wydarzenia z przeszłości łącząc je z przeżyciami, które obecnie przeżywasz. Sny również inspirują nas do działania i stawiają rzeczy w nowym świetle. Regularnie są drzwiami do to większego spełnienia, szczęścia i ogarnięcia dziejących się rzeczy. Co więcej, bardzo regularnie zdarzają się nam sny, które się powtarzają. Świadczy to o tym, iż coś jest nie tak i trzeba natychmiast sprawdzić różne rzeczy, przebadać się, udać się po pomoc do specjalisty. Sny gdyż umieją ostrzegać przed niebezpieczeństwami. Badania potwierdzają, iż wiele częściej zdarzają się nam sny, które chcą nas przed czymś ostrzec niż przyjemne sny, w których zobaczymy różową przyszłość.
krok 2
Naucz się zapamiętywać własne sny. sporo rzeczy wpływa na to, iż zwyczajnie nie pamiętamy swoich snów, poprzez co nie mamy możliwości ich zinterpretować. Rzeczy, które przeszkadzają nam w interpretacji snów to złe spanie, duże zmęczenie prowadzące do zbyt głębokiego snu, alkohol, narkotyki, nieregularne godziny spania. Postaraj się uregulować własne nawyki. Kładź się o tych samych porach, zrezygnuj z przesadnego i częstego spożywania alkoholu, narkotyków. Zdrowo się odżywiaj.
krok 3
Zacznij interpretację z właściwym podejściem do tematu. istotne, abyś zrozumiał, iż sny są odzwierciedleniem Ciebie i należą tylko do Ciebie. Zatem nie bacząc na słowniki snów i inne interpretacje, znaczenie Twojego snu zawsze sprowadza się do Ciebie i Twoich przeżyć. Zwróć również uwagę na to, iż interpretacji snów, może być sporo. Przygotuj się, iż będziesz musiał zadać sobie serię pytań z Twojego życia, które mogą pasować do snu. Zapisuj sny, które pamiętasz bardzo wyraźnie, strzępki snów, przedmioty, które pojawiają się w snach, które są wyraźne – pierwszoplanowe. Jeżeli nie pamiętasz całego snu, tylko jakieś detale również je zapisz. Może na początku nie będą one miały sensu, lecz nareszcie przyjdzie Ci coś do głowy. Może w którymś z następnych snów znajdziesz odpowiedź?
krok 4
Doszukuj się oczywistości. Zawsze spróbuj przeanalizować sen na płytkiej płaszczyźnie nie wchodząc w niego zbyt głęboko. Szukaj najpierw w najwyższym stopniu oczywistych odpowiedzi i porównań. Pomyśl sobie, do jakiej sytuacji w codziennym życiu może nawiązywać sen. Nawet te najmniejsze rzeczy, do których na pozór nie przywiązujesz wagi mogą mieć duże znaczenie przy interpretacji snu. Zastanów się także czy już wcześniej miałeś taki sen albo podobną sytuację w życiu. regularnie także śnimy o jakimś filmie, programie, który widzieliśmy przed snem czy książce. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak spory wpływ na nasze postrzeganie świata mają odbierane poprzez nasz umysł treści i obrazy.
krok 5
Szukaj w snach swoich przeżyć i emocji. Sny są regularnie metaforą do tego, co się dzieje w naszym życiu. Są jak puzzle czekające, by je poukładać w jedną całość. Czy jest możliwe, iż emocje, które przeżywaliśmy w danym dniu albo przeżywamy ogólnie mogą zawładnąć naszymi snami? Oczywiście, iż tak. Pomyśl więc o tym, interpretując swój sen.
krok 6
Poszperaj głębiej. Jeżeli powierzchowna interpretacja nic Ci nie dała, musisz sięgnąć dalej. Musisz naprawdę uważnie pomyśleć o swojej przeszłości, przeżyciach – w szczególności z tych, z których nie zdajesz sobie sprawy. Wiem, iż to trudne, lecz nie ma innej możliwości. Każdy sen należy do danej osoby i tylko dna osoba może wiedzieć, czego dotyczy i z czym, z jakim wydarzeniem połączyć swój sen.
krok 7
Zastanów się, czy Twoja interpretacja jest właściwa. Wszystko sprowadza się do uczciwości. Musisz być szczery sam ze sobą, nie oszukiwać swoich emocji i uczuć. Tylko wtedy masz szansę na prawdziwe zrozumienie snu. Zostaw sobie zawsze otwartą furtkę, nie działaj stricte pod wpływem swoich snów i ich interpretacji. Tak na wszelaki wypadek.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.