Leczenie Jak rano zyskać na czasie przyczyny. Jak leczyć na jakiś czas to pytanie zadaje sobie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rano zyskać na czasie?

Definicja z ang. As the morning to gain time, z niem. Als am Morgen Zeit zu gewinnen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK RANO ZYSKAĆ NA CZASIE: Pewnie już nie raz się nad tym zastanawiałeś. Przyznaj się. Założę się, iż raz na jakiś czas to pytanie zadaje sobie jakieś 99% wstających wcześnie rano Polaków, w szczególności kobiet, które muszą przecież przed wyjściem zrobić się na bóstwo. Jak zatem dokonać zdawałoby się niemożliwego i faktycznie zyskać rano na czasie? Mam nadzieję, iż ten artykuł troszkę Wam w tym pomoże.
krok 1
Włosy. Owiń świeżo umyte włosy w ręcznik i pozostaw je tak do częściowego wyschnięcia. W tym czasie się ubieraj i zjedz śniadanie. W ten sposób nie będziesz niszczyć włosów ciągłym ciepłym powietrzem z suszarki. W tym czasie również naparowana łazienka troszkę odparuje i będziesz mogła w niej bez problemów dosuszyć włosy. Suszenie włosów bezpośrednio po kąpieli w naparowanej łazience bardzo je niszczy i nie przynosi pożądanego rezultatu. To tak jakbyś suszyła włosy w saunie. Teraz wystarczy tylko szybko włosy ułożyć. Jeżeli chcesz mieć rozpuszczone włosy susz je na grubej szczotce by od razu przy suszeniu je modelować.
krok 2
Kosmetyki. Po pierwsze rano przed wyjściem nie musisz używać tonika, nie nakładaj także kremu pod oczy. Te kosmetyki wiele lepiej działają w nocy, kiedy skóra się regeneruje. Po co więc rano marnować chwilę na ich nakładanie? Umyj buzię i wklep w nią krem dziennie, którego używasz.
krok 3
Makijaż. Używaj kosmetyków, z których nakładaniem nie masz problemów. I tak np. jeżeli nie potrafisz szybko i równo nałożyć eyelinera w pędzelku zastąp go kredką do oczu. Ponieważ tka jest zwyczajnie łatwiej. A eyeliner zastosujesz, gdy będziesz miała kiedyś więcej czasu, gdy wyćwiczyć rękę albo na większe wyjście, czy konferencję w pracy. Tak samo jest z podkładami w sztyftach. Nakłada się je wiele szybciej, co nie oznacza, iż wyglądają na twarzy gorzej i gorzej się sprawują. Oprócz tego, taki sztyft zawsze można włożyć do torebki i w przypadku potrzeby w pracy makijaż poprawić. Muśnij powieki cieniem i wytuszuj rzęsy. Makijaż do pracy powinien być skromny i niezbyt silny. Pamiętaj o szmince albo błyszczyku.
krok 4
Śniadanie. Nie omijaj nigdy śniadania, gdyż to jest najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Śniadanie dostarcza Twojemu organizmowi paliwa, jakim bez wątpienia jest energia, by dobrze zacząć dzień i mieć siły na wykonywanie różnych zadań. Ponadto badania wykazały, iż spożywanie śniadania jest bardzo ważne w procesie gubienia zbędnych kilogramów. Dlaczego? Otóż, ludzie którzy omijają śniadanie wiele częściej podjadają w ciągu dnia, niż Ci, którzy jedzą śniadanie często. Lecz wskutek braku czasu właśnie sporo osób decyduje się na zrezygnowanie ze śniadania. Jak temu zaradzić? Myśl o śniadaniu już poprzedniego wieczora. Przygotuj sobie muesli wymieszane z jogurtem naturalnym, pozostaw je rozmieszane w lodówce w miseczce. Dlatego zaoszczędzisz czas rano – zwyczajnie wyciągniesz i zjesz bez potrzeby przygotowywania. Możesz tez przygotowywać sobie śniadania do pracy. Zrób sobie kanapki, pamiętaj o owocach – również tych suszonych, o migdałach, batoniki typu musli - na przekąskę. Pij wiele wody i soków.
krok 5
Poranne ćwiczenia. Dobra informacja – wiadomo już jak zagospodarować rano czas, aby uszczknąć aczkolwiek troszkę na ćwiczenia. Po pierwsze badania pokazują, iż nie musisz się rozciągać przed ćwiczeniami. Zamiast tego zwyczajnie zrób sobie małą rozgrzewkę w formie krótkiego joggingu, pajacyków, przysiadów. Wtedy przejdź do zrobienia brzuszków, pompek czy dłuższego biegu. Nie musisz robić dużej ilości powtórek. Wystarczą trzy serie po kilka min., by obudzić ciało i nabrać energii i ochoty do działania.

Lekarz Psycholog: JAK RANO ZYSKAĆ NA CZASIE; ALS AM MORGEN ZEIT ZU GEWINNEN; AS THE MORNING TO GAIN TIME;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.