Leczenie Jak walczyć z sennością przyczyny. Co znaczy senność. To jest naturalne zjawisko, z którym.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak walczyć z sennością?

Definicja z ang. How to fight drowsiness, z niem. Wie zu bekämpfen Schläfrigkeit.

Co to znaczy: Zmęczenie, robota do późnych godz. nocnych czy przejedzenie wywołuje u nas senność. To jest naturalne zjawisko, z którym nie powinno się walczyć. Jednak czasami zdarza się, iż senność dopada nas w pracy albo czeka nas ciężka noc, bo gonią nas terminy. Wówczas szukamy skutecznych sposobów na pokonanie senności. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak to zrobić.
Banany, sardynki, czekoladaKawa albo herbata pobudzającąNapoje energetyczneTabletki ziołowe
krok 1


Peły żołądek skutkuje iż stajemy się senni

Przejadanie się albo głód
Pamiętaj, iż zarówno głód jak i przejedzenie powodują senność. Spożywaj, produkty bogate w substancje odżywcze, które dodadzą Ci energii. Unikaj jednak nadmiernej ilości słodyczy, podnoszą one na chwilę poziom cukru, a później wywołują uczucie głodu. Dobrym rozwiązaniem będą banany, sardynki albo czekolada, lecz w niewielkiej ilości. Nie przesadzaj z jedzeniem – unikaj zbyt obfitych posiłków, przepełniony żołądek odbierze Ci chęć do pracy. Im więcej zjesz tym więcej cukru dostanie się do krwi a co za tym idzie - jest się bardziej sennym i zmęczonym.
krok 2


Wypicie filiżanki mocnej kawy postawi cię na nogi

Kawa albo herbata z guaraną
Gdy dopadnie Cię senność, warto sięgnąć po filiżankę kawy albo herbatki pobudzającej. Zawierają one kofeinę albo guaranę, która od razu doda ci energii. Możesz sięgnąć również po napoje energetyzujące. Zawarta w nich kofeina i tauryna od razu pobudzi Cię do działania.
krok 3


Yerba Mate dodaje energii fizycznej i psychicznej

Pij Yerba Mate!
Yerba zlikwiduje senność, i poprawi Twoje umiejętności psychiczne i fizyczne. Dzięki Yerbie zwiększysz wydajność pracy umysłowej. Picie Yerba Mate nie skutkuje kołatania serca (jak w razie wypicia większej ilości kawy).
krok 4


Ruch na świeżym powietrzu rozjaśni ci umysł

Ruch i świeże powietrze
Poświęć kilka min. na gimnastykę. Wstań z krzesła i wykonaj kilka szybkich i prostych ćwiczeń. Zacznij od skłonów, przysiadów albo zwyczajnie wymachów rękoma. Od razu poczujesz przypływ pozytywnej energii. Jeżeli masz sposobność wybierz się na krótki spacer. Dlatego dotlenisz swój mózg i senność minie.
krok 5


Ziewanie dotleni twój mózg

Przede wszystkim ziewaj!
Ziewanie jest czynnością, którą wykonujemy odruchowo, poprawia ona krążenie, dotlenia i schładza mózg.
krok 6


Senność

Tabletki zawierające żeń-szeń
W niektórych sytuacjach, gdy żaden inny sposób nie determinuje, możesz sięgnąć po środki z apteki. Najlepszym rozwiązaniem będą łagodne tabletki zawierające żeń-szeń. Zmniejszają one senność, a przy okazji zwiększą twoją odporność.
Wskazówki i ostrzeżenia
Ciągła senność i zmęczenie mogą być oznaką apatii albo depresji ( jeżeli odczuwasz stałe zmęczenie, nie masz na nic ochoty, najchętniej siedzisz w domu, czujesz niechęć do wszystkiego).Permanentna senność może być skutkiem cukrzycy.( jeżeli jesteś stale senny powinieneś udać się do lekarza by wykluczyć także stwardnienie rozsiane, schorzenia nerek albo narkolepsję.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.