Leczenie Jak znaleźć swoje hobby przyczyny. Jak leczyć porozmawiać z drugą osobą o czymś naprawdę.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak znaleźć swoje hobby?

Definicja z ang. How to find your hobby, z niem. Wie Ihr Hobby zu finden.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK ZNALEŹĆ SWOJE HOBBY: Hobby sprawia, iż stajesz się bardziej interesującą osobą i sprawia, iż możesz porozmawiać z drugą osobą o czymś naprawdę fascynującym. Może również pomóc w uniknięciu nudy i regularnie stwarza okazję do poznania nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Uczenie się czegoś nowego jest dobrym metodą na utrzymywanie aktywności naszego umysłu i rozwijanie go, przez zdobywanie informacji o czymś, co nas interesuje. Dzięki zainteresowaniom staniesz się znacznie ciekawszą osobą, niż ktoś, kto całe dnie spędza przed komputerem, telewizorem albo na marnowaniu swojego czasu na niezdrowe zajęcia.
krok 1
Pomyśl o hobby, które może cię zainteresować. Może to być pragnienie, być może zawsze chciałaś coś pozwiedzać, lecz nie zawsze miałaś na to czas czy kapitał.
krok 2
Zacznij zbierać jakieś elementy. Być może zawsze chciałaś zbierać znaczki, zastanów się pomożesz zrobić, by zacząć i utrzymać własną kolekcję. Pomyśl także o innych przedmiotach, które warto zbierać, np. monety, lalki czy opakowania po czekoladkach. Musisz zastanowić się, gdzie dostaniesz rzeczy, które chcesz kolekcjonować, gdzie możesz je przechowywać albo także gdzie je wyeksponujesz. I nie zapomnij pomyśleć o zamianie z rodziną.
krok 3
Odkrywanie sztuki to także hobby. Czy kiedykolwiek poszłaś do muzeum, spojrzałaś na obraz na ścianie i zastanawiałaś się czy mogłabyś zrobić to samo? Spróbuj zacząć malować, możesz robić to farbami olejnymi, akrylowymi albo akwarelami. Możesz także naszkicować coś ołówkiem albo namalować kredkami. Dobrym metodą na zaangażowanie się w życie społeczne i równocześnie wykonywanie w tym samym czasie dzieła sztuki to malarstwo ścienne. Zajmie ci to wiele czasu, a każdy kto to zobaczy, uśmiechnie się.
krok 4
Traktuj sport jako hobby. Pooglądaj piłkę nożną, koszykówkę, lekkoatletykę albo turniej tenisowy w telewizji albo na lokalnym boisku sportowym. Czy uważasz, iż sport jest czymś, czego chciałabyś się nauczyć? Pomyśl ile aby cię to kosztowało i ile czasu spędzisz na nauce i zabawie. Czy masz odpowiednią liczba funduszy na tego typu hobby? Czy masz na tyle cierpliwości, aby naprawdę nauczyć się grać w jeden z tych sportów? Czy wolisz gry zespołowe czy dyscypliny indywidualne? Być może znajomi albo członkowie rodziny mają odpowiednie wyposażenie, którego ty właśnie potrzebujesz na początek. Zasięgnij ich porady, zapytaj jak zacząć trenować daną dyscyplinę. Wysłuchaj ich doświadczeń i stosuj się do ich sugestii.
krok 5
Być może elektronika to odpowiednie hobby dla ciebie? Musisz jednak pamiętać, iż elektronika ma sporo ciekawych działów, takich jak krótkofalarstwo, audio, mikrokontrolery, robotyka, odnawianie sprzętów i sporo innych. Do ciebie należy decyzja, który z tych działów wybierzesz. Jeżeli chcesz możesz połączyć kilka nich.
krok 6
Zacznij przebywać na świeżym powietrzu. Być może jesteś człowiekiem, którego będą cieszyć zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak łowienie ryb, wędrówka po górach, sterowanie modelami samolotów czy puszczanie latawców w parku, narty wodne i jazda na rowerze. Pomyśl jak bardzo lubisz różne rodzaje pogody (gorąco, zimno, deszcz, słońce, śnieg, i tym podobne) i zbliż się do natury. Jeżeli brzmi to jak coś, czego robienie naprawdę sprawiałoby ci przyjemność, dowiedz się jak mógłbyś rozpocząć naukę tego zajęcia. regularnie wielbiciele tego typu zajęć organizują się w kluby, możesz dołączyć do nich albo razem ze znajomymi utworzyć własny.
krok 7
Znajdź hobby bez konieczności wychodzenia z domu. Być może jesteś osobą, która lubi regularnie siedzieć w domu. Wówczas na pewno zainteresuje cię robienie na drutach, szycie, układanie puzzli, rozwiązywanie łamigłówek, malowanie czy wytwarzanie ceramiki. Wybierz się do sklepu z artykułami rzemieślniczymi i znajdź coś dla siebie, kup potrzebne materiały. Zapytaj się znajomych, być może mają jakieś potrzebne ci materiały, których oni nie używają. W poszukiwaniu pomysłów wybierz się do sklepu z grami, sklepu z zabawkami, odwiedź bibliotekę, centrum lokalnej rozrywki albo nawet szkołę.
krok 8
Połącz aktywność na zewnątrz i wewnątrz. Oczywiście możesz być osobą, która czasem lubi wyjść z domu, a czasem woli posiedzieć w czterech ścianach. Być może latem lubisz jeździć na rowerze, a zimą wolisz układać zamki z zapałek. Pomyśl o różnym hobby w zależności od pory roku. Być może uda ci się wszystko połączyć.
krok 9
Podejmij się obróbki drewna. Przejrzyj Internet w poszukiwaniu hobby związanym z obróbką drewna. Pomyśl o takich rzeczach, jak zabawki, meble, gry – wszystkie mogą być wykonane z drewna. Jeżeli masz trochę miejsca, gdzie mógłbyś poświęcić się swojemu hobby, możesz kupić odpowiedni zbiór, taki jak miniaturowy domek dla lalek i możesz samodzielnie zbudować go i udekorować. Możesz także samodzielnie wykonać miniaturowe mebelki zamiast kupować gotowe.
krok 10
Zastanów się nad robieniem miniaturek. Wykonywanie miniatur pociągów, samochodów wyścigowych, żołnierzyków czy przedmiotów gry to bardzo ciekawe hobby, które łączy w sobie malarstwo, prace konstrukcyjne, rękodzieło i sporo innych dziedzin. Robienie miniatur wymaga dbałości o szczegóły i wiele cierpliwości. To hobby może być wyszukane albo proste, w zależości od ciebie. sporo ciekawych miniatur wykonanych jest z rzeczy znalezionych wokół. Użyj wyobraźni i zamień je w coś szczególnego.
krok 11
Zanim rozpoczniesz jakieś hobby, zbadaj początkowe wydatki, wydatki podtrzymania i czas, który potrzebujesz na zapoznanie i wykonywanie zajęć. Upewnij się, iż możesz sobie na to pozwolić i masz trochę rezerwowego czasu. Na początek, zacznij od małych rzeczy. np. zacznij obserwować gwiazdy gołym okiem. Jeżeli po pewnym czasie, twój zapał nie zniknie i nabierzesz nieco doświadczenia, niezbędny będzie zakup dobrej lornetki. Zainwestuj w porządny teleskop tylko wówczas, gdy będziesz mieć pewność, iż trafiłeś w własne zainteresowania.
krok 12
Poszukaj w Internecie, odwiedź lokalną bibliotekę albo centrum kultury i dowiedz się nieco więcej na temat hobby, którym jesteś zainteresowany. Sprawdź czy konieczny sprzęt możesz zakupić poprzez Internet czy być może w pobliżu twojego miejsca zamieszkania są jacyś jego dostawcy. Jeżeli chcesz kupić coś poprzez Internet, lecz nie masz karty kredytowej, poproś o pomoc rodziców albo znajomych. Czasem możesz zapytać o radę właściciela sklepu, być może sprowadzi on odpowiedni sprzęt dla ciebie używając własnych znajomości.
krok 13
Zatrudnij trenera. np. jeżeli zawsze chciałeś idealnie pływać, znajdź osobę, która cię tego nauczy. Nigdy nie jesteś za stary na rozpoczęcie nauki.
krok 14
Zacznij uprawiać własne hobby. Gdy już zdecydujesz, które hobby w najwyższym stopniu pasuje do ciebie, zakupisz odpowiedni sprzęt, odzież, narzędzia i wszystko czego potrzebujesz, czas zacząć działać. Zaczynaj powoli, bądź cierpliwy. Możesz nawet znaleźć klub i zacząć spotykać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. To jest dobry sposób na zawarcie nowych znajomości i wymienienie się pomysłami.
krok 15
Wyeksponuj własne hobby, zorganizuj zawody. Gdy będziesz już dobry w tym co robisz, możesz sprawdzić własne zdolności w zawodach albo wyeksponować własne prace. Pomyśl o zawodach sportowych, targach i pokazach rzemiosła i spotkaniach klubowych, na których mógłbyś pokazać własne dzieła i opowiedzieć o swoich umiejętnościach.
krok 16
Wybierz się do księgarni. Spójrz na dział czasopism i poszukaj czegoś, co cię zainteresuje. jeżeli np. wybierzesz Newsweek, może powinieneś zabrać się za politykę.
Wskazówki i ostrzeżenia
Zanim zaangażujesz się w jakieś hobby, znajdź miejsce, gdzie mogłabyś nad nim pracować i przechowywać sprzęt, jeżeli zamierzasz pracować w zamkniętym pomieszczeniu. Nawet planując hobby, które wykonuje się na zewnątrz musisz znaleźć miejsce na przechowywanie sprzętu, gdy jest on nieużywany. Znajdź trochę miejsca na kije hokejowe, piłki, buty, rower czy namiot.Upewnij się, iż hobby nie zabierze ci czasu, który powinieneś spędzać z rodziną i znajomymi. Możesz ich w to zaangażować, poproś by przyszli i obejrzeli jak grasz albo ocenili twoje prace. jeżeli nie masz za wiele pieniędzy, na początek znajdź hobby, które nic nie kosztuje. Rzeczy możesz pożyczyć od innych – regularnie osoby starsze nie mają już siły na kontynuowanie swojego hobby, nie troszczą się więc już o sprzęt i z chęcią mogliby ci go oddać. Innym metodą zarobienia pieniędzy jest sprzedawanie rzeczy, które sam zrobiłeś. Może to być rękodzieło, malowidła czy wyroby z drewna. Połącz przyjemne z pożytecznym. Pamiętaj jednak, iż produkty te powinny być naprawdę dobrej jakości.Staraj się korzystać z rzeczy używanych zamiast nowych dużo zaoszczędzisz.Nie rozpoczynaj hobby, które może być zbyt drogie. Nie poświęcaj na ten cel pieniędzy z domowego budżetu i oszczędności.Nie kradnij produktów do swojego hobby – może to utworzyć niekorzystny wizerunek wokół niego.Niezależnie od tego, jakie hobby wybierasz, przestrzegaj wszelkich zasad bezpieczeństwa.Zawsze stosuj się do instrukcji. jeżeli to jest sport, bądź bardzo ostrożny, nie zapominaj o rozgrzewce i nigdy nie wykonuj niczego ponad własne siły. jeżeli coś robisz, dokładnie przeczytaj instrukcje, bądź cierpliwy. jeżeli musisz wykonać coś niebezpiecznego, zwróć się o pomoc do rodziców, kolegów albo profesjonalistów, zawsze postępuj wedle instrukcją.Hazard to nie hobby, może stać się uzależnieniem.Nie bądź zbyt pochłonięty swoim hobby. Twoje relacje z bliskimi mogą wówczas ulec pogorszeniu albo nawet zerwaniu.Twoje hobby nie powinno być wykonywane kosztem pracy albo nauki.

Lekarz Psycholog: JAK ZNALEŹĆ SWOJE HOBBY; WIE IHR HOBBY ZU FINDEN; HOW TO FIND YOUR HOBBY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.