Leczenie Jak żyć z AZS przyczyny. Jak leczyć zagraża życiu, lecz potrafi jest efektywnie zatruć i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak żyć z AZS?

Definicja z ang. How to live with AD, z niem. Wie mit AD zu leben.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK ŻYĆ Z AZS: Atopowe zapalenie skóry inaczej AZS, jest przypadłością, która być może nie zagraża życiu, lecz potrafi jest efektywnie zatruć i być bardzo uciążliwa. AZS regularnie idzie w parze z astmą, tak więc osoba chora musi sama sobie narzucać sporo ograniczeń, by oba stany chorobowe się nie zaostrzyły. Atopik musi przestrzegać ścisłej diety, poświęcać bardzo wiele czasu na pielęgnacje skóry, walczyć z niewyobrażalnym świądem, unikać wysiłku fizycznego i wszystkiego, co może spowodować reakcję alergiczną. Jak sobie poradzić z tym wszystkim?
krok 1
Każdy chory zapewne wie, jak powinien o siebie dbać i znajduje się pod stała opieką lekarzy dermatologów i alergologów. Lecznicze kąpiele, nawilżanie i natłuszczanie są codziennością, do której nie trzeba żadnego atopika przekonywać. Problem rozpoczyna się, gdy chory przechodzi załamanie psychiczne i nie może wygrzebać się z kryzysu, gdyż stres i niedobry nastrój pogarszają stan skóry, a to natomiast jeszcze gorzej wpływa na nastawienie chorego. Jeżeli czujesz, iż już nie możesz wytrzymać, przynieś sobie ulgę zażywając leki uspakajające i przeciwświądowe zapisane poprzez lekarza. Lekkie otumanienie poprzez kilka dni może uratować cię przed poważnym uszkodzeniem skóry i mocna depresją.
krok 2
W momentach zaostrzenia objawów postaraj się skupić na czymś, co sprawia ci przyjemność, a równocześnie potrafi cię zająć na tyle, by poprawić nieco humor. Może to być oglądanie komedii, czytanie ukochanej literatury, czy jakakolwiek inna forma rozrywki. Najlepiej jak najmniej rozpaczać nad swoim stanem. Postaraj się nie oglądać swojej skóry zbyt dokładnie i nie doszukuj się coraz to gorszych objawów. AZS ma to do siebie, iż po każdym zaostrzeniu choroba się uspakaja i najlepiej przeczekać atak.
krok 3
Mimo że atopowego zapalenia skóry nie da się wyleczyć kompletnie, nie rezygnuj z leczenia. Regularne wizyty u lekarzy i ciągła pielęgnacja skóry, również w momencie remisji, bardzo ułatwiają życie i sprawiają, iż nawroty stają się rzadsze. Regularność i konsekwencja wymagają sporo poświęcenia, jednak zawsze pamiętaj jakie mogą być konsekwencje niedbania o siebie.
krok 4
Spróbuj medycyny alternatywnej. sporo osób znajdujących się na skraju wyczerpania i tracących już nadzieję na wyleczenie, znajduje cudowne uzdrowienie właśnie w gabinetach medycyny naturalnej. Dlaczego aby więc nie spróbować akupunktury albo bioenergoterapii? Zabiegi takie raczej nam nie zaszkodzą, a mogą przynieść wspaniałe efekty.
krok 5
Nie zamykaj się w sobie i nie unikaj ludzi. Po pierwsze, wtajemniczenie kilku najbliższych przyjaciół w twój problem może przynieść ci ulgę psychiczną, a po drugie - regularnie jest tak, iż to, co ty widzisz na swojej skórze, nie jest aż tak bardzo widoczne dla otoczenia. Staraj się więc żyć normalnie, a wtedy również i otoczenie będzie cię odbierało jako normalnego człowieka.

Lekarz Psycholog: JAK ŻYĆ Z AZS; WIE MIT AD ZU LEBEN; HOW TO LIVE WITH AD;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.