Leczenie Jak mieć więcej energii jesienią przyczyny. Jak leczyć zasypiasz przy pracy i całymi.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak mieć więcej energii jesienią?

Definicja z ang. How to have more energy in the autumn, z niem. Wie man mehr Energie im Herbst haben.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK MIEĆ WIĘCEJ ENERGII JESIENIĄ: Jeśli od nadejścia jesieni nie możesz rano podnieść się z łóżka, po południu zasypiasz przy pracy i całymi dniami ziewasz bez opamiętania, poniższe wskazówki są właśnie dla ciebie. Dowiesz się z nich jak przeciwstawić się naturze i mieć mnóstwo energii, nawet jesienią.
krok 1
Wysypiaj się. Jeśli nie dostarczysz organizmowi odpowiedniej ilości snu to możesz czuć się nieustannie zmęczony. Badania wykazują również, iż brak snu może być nie tylko przyczyną zmęczenia, lecz również prowadzi do problemów ze zdrowiem i trudności w utrzymaniu stałej wagi ciała. Z tego powodu powinieneś spać przynajmniej osiem godzina na dobę.
krok 2
Unikaj jedzenia w późnych godzinach wieczornych, w szczególności wytwórów zawierających duże ilości tłuszczu. Jedzenie o późnych porach wytwórów o wysokiej zawartości tłuszczu albo bardzo słonych skutkuje, iż budzisz się niewyspany. Trawienie ich w nocy sprawia, iż rano budzisz się z czymś na kształt „pokarmowego kaca”.
krok 3
Jedz śniadanie. Liczne badania wykazały, iż zjedzenie zdrowego posiłku z rana może pomóc czuć się lepiej poprzez cały poranek i to zarówno fizycznie, jak i psychicznie.
krok 4
Spróbuj kofeiny. Kofeina to aktualnie najpowszechniej stosowany środek pobudzający na świecie, a badania pokazały, iż spożycie napojów zawierających kofeinę, takich jak kawa, może pomóc utrzymać tymczasową koncentrację i zwiększyć nieco poziom energii. Dlatego właśnie zachęcam do spożycia 1-2 filiżanek kawy na dzień. Należy przy tym zachować umiar i wziąć pod uwagę swoje możliwości. Nie można pić kilku litrów kawy na dzień, aby za wszelka cenę podtrzymać jednakowy poziom energii i koncentracji. Co więcej, nie wolno spożywać kofeiny w późnych godzinach popołudniowych, gdyż może ona prowadzić do problemów z zaśnięciem. Kofeina najsilniej działa poprzez pierwszą godzinę po spożyciu, lecz w zależności od indywidualnych właściwości organizmu może pozostawać w organizmie poprzez trzy do ośmiu godz..
Zawartość kofeiny w poszczególnych napojach przedstawia się następująco:
225 gramów kawy = ok. 100 miligramów kofeiny
Jedna filiżanka czarnej herbaty = ok. 40 miligramów kofeiny
Jedna szklanka zielonej herbaty = ok. 20 miligramów kofeiny
krok 5
Nawadniaj organizm. Woda jest konieczna do utrzymania zdrowia całego ciała, jasnego umysłu i równowagi w obrębie wszystkich tkanek i narządów. ok. 60% ludzkiego ciała stanowi woda i musisz utrzymać ten poziom nawodnienia, aby sprawnie funkcjonować. Ile wody wystarczy? Rekomendowana dzienna dawka to dziewięć szklanek dla kobiet i trzynaście dla mężczyzn. Jeśli jesteś bardzo aktywny fizycznie, należy tę liczba jeszcze zwiększyć. Wydaje ci się, iż to wiele? Przecież do całej ilości wypijanej na dzień wody wliczają się również kawa, herbata, soki a nawet soczyste owoce i warzywa.
krok 6
Zapobiegaj spadkom poziomu cukru we krwi. Jedz co 4-5 godz.. Regularne jedzenie, najlepiej o stałych porach, zapewnia stałe źródło energii, która jest potrzebna, aby mózg i ciało mogły dobrze pracować. Ta strategia zapobiega spadkom poziomu cukru we krwi. Osoby z rozpoznaną hipoglikemią powinny jeść nawet częściej, co 2-3 godziny.
Ogranicz spożycie rafinowanych węglowodanów, by zmniejszyć wahania poziomu cukru we krwi. Słodycze, soki owocowe, napoje gazowane, dżemy i syropy owocowe mogą powodować nagły skok poziomu cukru we krwi, co sprawia, iż za kilka godz., gdy poziom ten spadnie, będziesz czuć się bardzo zmęczony. Podobny sukces dają rafinowane węglowodany (zawarte na przykład w białym pieczywie), które metabolizowane są do cukrów prostych i również powodują nagły skok poziomu cukru we krwi. Zamiast nich spożywaj więc wysokiej jakości węglowodany, zawarte w warzywach, owocach, grochu, soczewicy, brązowym ryżu i płatkach owsianych.
Uzupełnij dietę w błonnik. Produkty bogate w rozpuszczalny błonnik maja sposobność spowolnienia wchłaniania glukozy, a zatem przyczyniają się do utrzymania poziomu cukru i energii na stałym poziomie. Zaleca się włączenie do diety płatków owsianych, brązowego ryżu, jęczmienia, jabłek, truskawek, pomarańczy, słodkich ziemniaków, marchwi, grochu i fasoli.
Stosunkowo możliwości włącz białko do posiłków i przekąsek. Białko dodane do posiłku spowolni wchłanianie węglowodanów. Dlatego możesz czuć się pobudzony i pełen energii nawet kilka godz. po posiłku.
krok 7
Energetyczne menu.
Śniadanie: miska płatków z pełnego ziarna z odtłuszczonym mlekiem i kawałkami truskawek. Kawa z mlekiem odtłuszczonym.
Drugie śniadanie: jabłko i jogurt o niskiej zawartości tłuszczu. Dwie szklanki wody.
Lunch: sałatka jarzynowa z kurczakiem i sosem winegret. Bułka pełnoziarnista. Dwie szklanki wody.
Przekąska: baton musli albo porcja płatków pełnoziarnistych. Cafe Latte.
Obiad: grillowane polędwiczki wieprzowe albo ryby. Pieczone słodkie ziemniaki, szpinak podsmażany na oliwie z oliwek. Dwie szklanki wody.
Przekąska: 20-30 gramów gorzkiej czekolady.

Lekarz Dietetyk: JAK MIEĆ WIĘCEJ ENERGII JESIENIĄ; WIE MAN MEHR ENERGIE IM HERBST HABEN; HOW TO HAVE MORE ENERGY IN THE AUTUMN;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.