Leczenie Jak poradzić sobie ze złością przyczyny. Jak leczyć stresujemy i dopadają nas wciąż ataki.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak poradzić sobie ze złością?

Definicja z ang. How to deal with anger, z niem. Wie mit Wut umgehen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK PORADZIĆ SOBIE ZE ZŁOŚCIĄ: W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia jest naprawdę szybkie ciągle się stresujemy i dopadają nas wciąż ataki złości nawet z błahych powodów. Wiele nie trzeba, by w tych warunkach coś wytrąciło nas z równowagi. Regularnie te przyczyny nie warte są straty czasu na myślenie o nich. Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się jak efektywnie poradzić sobie ze złością.
krok 1
Pobaw się z dziećmi
Zabawa z dziećmi naprawdę potrafi odstresować. Dzieci żyją daną chwilą nie przejmują się różnymi rzeczami a jak już na coś się zdenerwują szybko o tym zapominają. Co może być bardziej relaksujące jak ich słodki śmiech. Wchodząc w ich świat zapominasz o wielu rzeczach, które w tym momencie stają się tak niewiele istotne. Jeśli nie masz własnych dzieci to z pewnością w najbliższych otoczeniu są. Pobaw się w nianie.
krok 2
Wybierz się na ryby
Wędkowanie ma zarówno tak wielu zapaleńców jak osób, które nie przepadają za tą metodą relaksu. Ci, co łowią dobrze znają zalety tej „aktywności”. Co bardziej pozwoli wyciszyć myśli i umysł jak przebywanie na łonie natury z zarzuconą wędką i oczekiwanie na to, iż ryba złapie się na haczyk? Szum drzew czy ćwierkot ptaków pozwoli ci się idealnie zrelaksować. w tych warunkach można w zupełnie inny sposób spojrzeć na problem, bez zgiełku i hałasu, który efektywnie blokuje sposobność spokojnego przeanalizowania tematu i wyciszenia złych emocji.
krok 3
Pływanie
To następna forma aktywności, która wyciągnie efektywnie z ciebie problem. idealnie o tym wiem bo regularnie chodzę na basen, gdy coś mnie wkurzy. Woda ma takie „magiczne” działanie, jak tabletka na uspokojenie. Pływając możesz skupić się na własnych myślach i problemach a dodatkowy wysiłek pomaga na w popatrzeniu na nie z zupełnie innej strony.
krok 4
Wybierz się na wyścigi
Muszę się przyznać, iż następną rzeczą, która spuszcza ze mnie złe emocje jest szybka jazda samochodem. Swego czasu, gdy wpadłam w złość zwyczajnie wsiadałam za kierownicę i jechałam przed siebie do póki nie znudziło mi się a cała złość poszła w niepamięć. Wiem, iż to nie było zgodne z przepisami, dlatego teraz wolę oglądać jak inni naciskają na pedał gazu w bezpiecznych warunkach.
krok 5
Uśmiechaj się
Nawet, gdy nie masz do tego powodu postaraj się zdobyć się na uśmiech. Uśmiechnięci ludzie zwracają na siebie uwagę innych i zarażają pozytywną energią. Zawsze, kiedy w duchu się śmieję spotykam się z pozytywnymi reakcjami. Stojąc w kolejce do kasy zagadują ze mną inni ludzie czy odwzajemniają się swoim uśmiechem. Zawsze spotyka mnie coś miłego, co pozwala mi zapomnieć o problemach.
krok 6
Aktywność fizyczna
Ruch i sport ma tak sporo zalet, iż można aby o tym mówić bez przerwy. Przede wszystkim pozytywnie działa na naszą kondycję fizyczną i zdrowie. Pocąc się na siłowni, biegając czy jeżdżąc na rowerze spalasz nie tylko niechciane kalorie, lecz zapominasz również o problemie. Zmęczenie pozwala spojrzeć na problemy z zupełnie innej strony. W momencie złości masz ochotę walić pięścią w mur – na siłowni pozwalasz w inny sposób ujść niedobrym emocjom.
krok 7
Weź prysznic
Warto zmyć z siebie to, co cię męczy. Jak już wspomniałam wcześniej woda efektywnie wyciąga z nas nadmiar emocji i pozwala uspokoić się. Stojąc pod bieżącą wodą możesz wyobrazić, iż wraz z nią spływają z ciebie wszystkie troski. Kąpiel sprawia, iż czujesz się czysto. Twoja skóra jest mięciutka i pachnąca – to wprowadza cię w doskonałe poczucie relaksu.
krok 8
Oglądnij sobie jakiś video
Nie masz już siły myśleć o problemie? Wybierz video, który kompletnie będzie w stanie skupić twoją uwagę. Gdy jestem smutna i zła w najwyższym stopniu lubię oglądać komedie albo kabarety. Zaczynam się śmiać, co wyzwala we mnie poczucie szczęścia i nagle uświadamiam sobie, iż tak naprawdę nie miałam aż takiego wielkiego powodu do złości. Spoglądam na problem z zupełnie innej perspektywy.
krok 9
Napisz, co cię męczy
To świetna sposób dla tych, którzy nie umieją i nie lubią się zwierzać innym. Warto wylać wszystkie troski na papier. Czytając własne zwierzenia pierwszy i następny raz zdajesz sobie sprawę, iż to, co cię wkurzyło nie jest aż takie istotne. Nareszcie nudzi cię to ciągłe analizowanie i stwierdzasz, iż masz ciekawsze rzeczy niż roztrząsanie tego, co doprowadziło cię do czerwoności.
krok 10
Rozwiąż problem
Jeśli już coś się stało a twoja głowa aż kipi ze złości czasem warto rozwiązać problem od razu. Oczywiście wszystko zależy od tego czy możesz mieć na to jakiś wpływ.
Jeśli po raz następny twój sąsiad zrobił sobie prywatne śmietnisko pod twoimi drzwiami, a wcześniejsze rozmowy z nim na ten temat nic nie zmieniły to zadzwoń do właściciela budynku i przedstaw sytuację.
Jeśli ty nie byłaś autorytetem dla nieznośnego sąsiada może ktoś inny będzie w stanie sprowadzić go do pionu.




Wskazówki i ostrzeżenia
Tak naprawdę regularnie za długo roztrząsamy rzeczy, które doprowadzają nas do złości. Tracimy energię i czas, który moglibyśmy poświęcić na coś innego o sporo przyjemniejszego. W chwilach złości warto odwrócić uwagę od problemu, który w pewnym momencie urósł do gigantycznych rozmiarów. Wykorzystaj moje sposoby na relaks, to pozwoli ci spojrzeć z zupełnie innej strony na sprawy, które nie dają ci spokoju.

Lekarz Psycholog: JAK PORADZIĆ SOBIE ZE ZŁOŚCIĄ; WIE MIT WUT UMGEHEN; HOW TO DEAL WITH ANGER;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.