Leczenie Jak rozbudzić w sobie kreatywność przyczyny. Co znaczy nie oczekuje się tylko od artystów.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozbudzić w sobie kreatywność?

Definicja z ang. How to awaken creativity in itself, z niem. Wie zu wecken Kreativität in sich.

Co to znaczy: Kreatywność to bardzo pożądana właściwość w dzisiejszych czasach. Kreatywności nie oczekuje się tylko od artystów, lecz również od dziennikarzy, branży reklamowej, branży usługowej i wielu innych. Jak być kreatywnym i skąd czerpać inspiracje? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.
krok 1
Po pierwsze kreatywności nie da się wyuczyć. Można z kolei wyrobić sobie nawyk, by dostrzegać więcej w różnego rodzaju rzeczach. Np. zwykła kartka - ludzie widzą w niej zwyczajnie miejsce do pisania. Ty pomyśl mniej szablonowo. Zauważ, iż ta kartka to każde powierzchnia reklamowa, materiał to zrobienia papierowego samolociku, czy laurki, miejsce do napisania listu miłosnego lub pozwu rozwodowego. Bierz pod uwagę różne wykorzystania, daj się ponieść wyobraźni. Przecież jest tyle zastosowań, wystarczy je dostrzec!
krok 2
Oglądaj programy telewizyjne, które zmuszą Cię do myślenia. Nie siedź bezmyślnie patrząc się w ekran. Twoim wrogiem są telenowele - zupełny brak akcji i pochłaniacz czasu w jednym! Oglądaj ambitne kino, teleturnieje - sprawdzaj własną wiedzę. Czytaj wiele książek, lecz różnotematycznych. Postaraj się wiedzieć chociaż odrobinę, lecz za to na każdy temat.
krok 3
Nie używaj wciąż tych samych zwrotów - staraj się znaleźć synonimy danych słów. Dobrym metodą na tj. rozwiązywanie krzyżówek - nauczysz się wielu ciekawych rzeczy i zarazem rozwiniesz swój zasób słownictwa.
krok 4
Kiedy widzisz jakąś rzecz w sklepie, zastanów się jak Ty sam byś ją wykonał. Co aby Ci było do tego potrzebne, i w jaki sposób byś to zrobił, a może nawet ulepszył?
krok 5
W najwyższym stopniu znanym metodą rozwijania kreatywności jest wymyślanie opowieści. Takie opowieści mogą ciągnąć się bez przerwy, a wyobraźnia daje nam nieskończenie sporo możliwości do dalszego rozwijania akcji fabuły. Najlepszym miejscem na tworzenie takich opowieści jest wyobrażanie sobie różnych scen przed snem. To pomoże nam usnąć i rozwijać zarazem własną kreatywność. Takie fantazje możesz również opowiadać swojemu dziecku poprzez sen. Dziecko z pewnością doceni Twoją kreatywność i oddanie.
krok 6
Unikaj szablonów i stereotypów. Stereotypy biorą się z przestarzałych faktów i niedoinformowania. Nie daj się w to wciągnąć! Miej własny sąd i opinię na każdy temat. Nie daj sobie wmówić czyjegoś zdania. Wygłaszaj własne poglądy i popieraj je racjonalnymi argumentami. Dlatego nauczysz się wyrażania swoich myśli i będziesz stale rozwijać swój światopogląd. Takie zabiegi ubarwią Twoją osobowość i odmienią Twój sposób postrzegania świata.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.