Leczenie Co jeść żeby poprawić pamięć przyczyny. Jak leczyć nawet młodzi ludzie mają problemy ze.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Co jeść żeby poprawić pamięć?

Definicja z ang. What to eat to improve memory, z niem. Was zu essen Gedächtnis zu verbessern.

Jak leczy DIETETYK w przypadku CO JEŚĆ ŻEBY POPRAWIĆ PAMIĘĆ: Problemy z pamięcią mają nie tylko osoby po 65 roku życia, niejednokrotnie nawet młodzi ludzie mają problemy ze skupieniem się i zapamiętaniem potrzebnych informacji. Warto w takiej sytuacji wiedzieć jak ogromny wpływ ma odpowiednia dieta. Konieczny jest zbilansowany jadłospis zawierający wszystkie składniki pokarmowe.
krok 1
Ludzki umysł pochlania aż 25% energii zużywanej poprzez całe ciało, dlatego konieczne jest zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii z pożywienia.
krok 2
W dobie wiecznego odchudzania i obsesji szczupłej sylwetki, unikamy jak ognia węglowodanów, zapominając, iż to właśnie one stymulują nasz umysł do sprawnej pracy. Szczególnie ważna jest glukoza, której dzienna dawka wynosi 140g. Jednak jej nadmiar dostarczany w formie słodkich przekąsek (jak batoniki i ciasteczka), może szybko przynieść efekty w formie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Najbezpieczniej więc spożywać węglowodany pod postacią pełnoziarnistych produktów i świeżych owoców i warzyw.
krok 3
Drugą konieczną grupą produktów są te zawierające wiele białka, odpowiedzialnego za mechanizmy budulcowe w organizmie,, regenerację neuronów i połączeń pomiędzy nimi. Niezastąpionym źródłem białka są mięso i ryby, które dodatkowo obfitują w zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3, które mają dobroczynny wpływ na pamięć i koncentrację.
krok 4
Osoby odchudzające się idealnie znają siemię lniane, które nie wygląda może zbyt zachęcająco i nie najlepiej smakuje, jednak bardzo dobrze wpływa na nasz organizm w tym również na pamięć.
krok 5
Od lat docenianym wspomagaczem pamięci jest lecytyna. Ma ona cały szereg zastosowań. Stanowi budulec ścian komórek, opóźnia mechanizmy starzenia, wspomaga ukrwienie i dotlenienie mózgu i obniża obecność tak zwany złego cholesterolu we krwi. Jeżeli w naszym organizmie występuje niedobór lecytyny, poznamy to po osłabionej koncentracji i pamięci, a również ospałości. Lecytynę najlepiej spożywać razem z pokarmami, jej źródłem są: soja, orzechy włoskie, orzeszki ziemne (zdrowsze będą te niesolone), żółtka jaj, wątróbka i kiełki pszenicy. Jeżeli nie możemy spożywać tych produktów, ponieważ na przykład jesteśmy na nie uczuleni możemy zakupić w aptece tabletki z lecytyną.
krok 6
W czasie nauki warto zamiast chipsów podgryzać pestki dyni, winogrona i śliwki, gdyż są one źródłem witamin z grupy B. Wit. ta poprawia sprawność układu nerwowego, warto więc zadbać o jego odpowiedni poziom w organizmie.
krok 7
Pamiętajmy także, iż prócz diety, konieczne jest wieczne ćwiczenie naszego umysłu i zmuszanie go do wysiłku Warto więc od czasu do czasu sięgnąć dla rozrywki po krzyżówkę albo sudoku.

Lekarz Dietetyk: CO JEŚĆ ŻEBY POPRAWIĆ PAMIĘĆ; WAS ZU ESSEN GEDÄCHTNIS ZU VERBESSERN; WHAT TO EAT TO IMPROVE MEMORY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.