Leczenie Jak przyśpieszyć metabolizm organizmu przyczyny. Jak leczyć pracuje jest bardzo istotny.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przyśpieszyć metabolizm organizmu?

Definicja z ang. How to speed up the body's metabolism, z niem. Wie der Körper den Stoffwechsel zu beschleunigen.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK PRZYŚPIESZYĆ METABOLIZM ORGANIZMU: Twój metabolizm jest odpowiedzialny za spalanie kalorii, czyli sposób, w jaki pracuje jest bardzo istotny dla twojego organizmu. Gdy metabolizm działa bardzo powoli twoje ciało ma tendencję do przybierania na wadze z racji na odkładanie się tłuszczu. Metabolizm jest bardzo istotny u osób, które próbują stracić zbędne kilogramy albo utrzymać je na dotychczasowym poziomie.
krok 1
Jedź śniadanie
Znam sporo osób, które nie jedzą śniadania, ponieważ wydaje im się, iż szybciej schudną. Faktycznie jest zupełnie inaczej. Gdy zjesz śniadanie dajesz impuls do działania swojemu metabolizmowi po nocy, w której organizm był trybie spoczynku. Nie jedząc od rana doprowadzasz do sytuacji, w której po kilku godzinach jesteś już tak głodna, iż zjadasz wiele więcej niż gdybyś była po śniadaniu. W chwili, gdy twój organizm otrzyma dużą liczba jedzenia na raz nie jest w stanie go przetrawić.
krok 2
Pikantna żywność
Dodawanie ostrych przypraw do jedzenia bardzo poprawia twój metabolizm, a więc mechanizm trawienia jest o sporo szybszy.
krok 3
Podziel własne posiłki
Tak jak wspomniałam już wcześniej organizm nie jest w stanie przetrawić dużej ilości jedzenia, którą spożyjesz na raz. Czemu zamiast trzech większych dań nie jesz sześciu, lecz połowę mniejszych? By metabolizm działał prawidłowo musisz pozostawić odpowiedni odstęp czasowy pomiędzy posiłkami – ok. 3 godziny.
krok 4
Pij zieloną herbatę
Mało osób jest w stanie delektować się smakiem zielonej herbaty. Może warto się przełamać. Naukowcy odkryli, iż przeciwutleniacze w niej zawarte pomagają w utrzymaniu prawidłowej pracy metabolizmu. Herbata ta pomaga również poprawić koncentrację, dodaje energii, obniża poziom cholesterolu, chroni przed niektórymi nowotworami, a dodatkowo sprawia, iż czujemy się szczęśliwi.
krok 5
Sen
Ludzie, którzy nie śpią osiem godz. na dzień są znacznie bardziej narażeni na otyłość, gdyż ich organizm ciągle domaga się jedzenia z racji na brak energii, której nie dostał odpowiednią ilością godz. snu. Jeśli organizm wie, iż następny raz nie dostanie odpowiedniej dawki snu gromadzi zapasy tłuszczu. Pamiętaj, by spać, przynajmniej osiem godz. co najmniej cztery razy w tygodniu.
krok 6
Jedz białko
20–35% dziennego spożywanego poprzez ciebie jedzenia powinny stanowić białka. Białko to przede wszystkim sery, jogurty, jajka, białe mięso. Jeśli dostarczasz organizmowi sporą liczba białka musi on wygospodarować wiele więcej energii, by je spalić.
krok 7
Trzymaj się z daleka od cukru
Jeśli jesz za wiele cukru enzymy rozkładają go dwa razy do cukrów prostych, wzrasta wówczas szybko poziom cukru we krwi i powiększa się liczba insuliny, która musi odprowadzić tę liczba glukozy do komórce. Niestety uwalnianie glukozy nie dzieje się stopniowo, ale bardzo szybko, więc w chwili, gdy komórki mięśniowe otrzymują zbyt wiele glukozy jej nadmiar zamieniany jest na tłuszcz zapasowy.
krok 8
Unikaj stresu
Zbyt spory stres skutkuje, iż nasze ciało wytwarza związek chemiczny zwany kortyzolem, który spowalnia metabolizm i skutkuje wzrost masy ciała, szczególnie w rejonie brzucha. Czasem trudno jest uniknąć stresu, lecz staraj się z nim walczyć. Możesz zapisać się na jogę, pić herbatki uspakajające czy robić coś, co potrafi cię zrelaksować.
krok 9
Trenuj
To podstawa, by przyśpieszyć metabolizm. Ja jestem wielką zwolenniczką aktywności fizycznej i idealnie wiem jak dobrze wpływa na metabolizm, kondycję a również samopoczucie.
Jeśli ćwiczysz rano przed śniadaniem spalasz 300 % więcej tłuszczu niż robiłabyś to o każdej innej porze.
Jeśli nie masz takiej możliwości nie zniechęcaj się. Zapisz się na siłownię czy zwyczajnie zacznij jeździć na rowerze. Istotne jest, by ćwiczyć minimum dwie godziny po spożyciu posiłku. Z kolei po ćwiczeniach warto jest zafundować sobie posiłek z sporą zawartością białka.
krok 10
Nie jedz na noc
Pamiętaj o tym, by twój ostatni posiłek był co najmniej cztery godziny przed pójściem spać. To istotne, gdyż ten czas pozwala ci na spalenie części tego, co zjadłaś bo metabolizm ciągle pracuje, gdy jesteś w ruchu. Kładąc się spać usypiasz również przemianę materii, a to, co zjadłaś tuż przed zaśnięciem trawi się w bardzo powolnym tempie.
Jeśli ciężko ci zasnąć bez jakiejkolwiek przekąski zafunduj sobie coś, co nie obciąży za bardzo twojego żołądka.
krok 11
Odrobina przyjemności, lecz z rozsądkiem
Ciężko aby było zrezygnować z wszelkich tłustych, czy słodkich smakołyków, przed którymi zwyczajnie nie możesz się oprzeć. Nie możesz być dla siebie aż tak surowa. Wiedz, iż tobie również należy się odrobina przyjemności, której potrzebuje również organizm. Zaznacz sobie jeden dzień w tygodniu, w którym pozwolisz sobie na odrobinę kulinarnego szaleństwa. Po takim dniu wróć do normalnego jedzenia. Taki dzień rozpusty zapobiega chwilowemu załamaniu, które przeżywa sporo osób dbających o poprawny metabolizm. Potocznie nazywa się to efektem jojo.
krok 12
Cynamon
Wiadomo, iż cynamon jak sporo przypraw posiada sporo właściwości odżywczych, lecz może nie wiedziałaś tego, iż dodatkowo przyśpiesza przemianę materii. Może tym razem zasmakujesz tego oryginalnego smaku nie tylko na pysznej szarlotce, lecz doprawisz nim własne ulubione płatki zbożowe, które jesz na śniadanie.
Wskazówki i ostrzeżenia
sporo jest możliwości, by przyśpieszyć swój metabolizm. Najważniejsze jest podejście i zmiana trybu życia. Każdej z nas może się to udać wystarczy dobra motywacja. Pamiętajcie o tym, iż zmiany, jakich dokonacie będą widoczne nie tylko na zewnątrz lecz także wewnątrz. Najważniejsze abyś widziała aczkolwiek mały sukces a pobudzi cię on do dalszego działania. Zmień własne życie na lepsze i dodaj sobie pewności siebie, co z pewnością sprawi przyśpieszony metabolizm.

Lekarz Dietetyk: JAK PRZYŚPIESZYĆ METABOLIZM ORGANIZMU; WIE DER KÖRPER DEN STOFFWECHSEL ZU BESCHLEUNIGEN; HOW TO SPEED UP THE BODY'S METABOLISM;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.