Leczenie Jak zachować dobrą sylwetkę przyczyny. Co znaczy zorganizować swój zdrowy styl życia.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zachować dobrą sylwetkę?

Definicja z ang. How to keep a good figure, z niem. Wie eine gute Figur zu halten.

Co to znaczy: To nie jest instrukcja krok po kroku, jakie ćwiczenie wykonywać, lecz rady jak zorganizować swój zdrowy styl życia zachowując kondycję i zdrową sylwetkę.
krok 1
Po pierwsze musisz zrozumieć, iż drogą do sukcesu jest motywacja, dzięki której możesz pracować nad własną sylwetką, a również być radosnym codziennie. Znajdź trochę czasu, by pomyśleć, ile korzyści przyniesie Ci dbanie o figurę na przykład w końcu będziesz mogła swobodnie iść na plażę w wymarzonym bikini, będziesz mieć więcej energii.
krok 2
Nie trać czasu i pieniędzy na kupowanie poradników typu "jak utrzymać sylwetkę" i tym podobne Ich kluczowym celem jest reklamowanie cudownych produktów odchudzających, nierealnych porad "jak w 2 dni stracić 5 kg" i tym podobne
Internet powinien być Twoim wyborem numer jeden w poszukiwaniu pożądanych informacji. Nie dość, iż wiadomości są darmowe, tj. ich bardzo wiele, więc jest w czym wybierać. Ponadto regularnie możesz znaleźć komentarze osób, które wypróbowały podane wiadomości, albo na forum porozmawiać z innymi co sądzą o wybranej poprzez Ciebie metodzie i tak dalej
krok 3
Jeśli jesteś osobą, która łatwo się zniechęca, warto jest zainwestować w karnet na siłownię, na przykład na miesiąc. W ten sposób będziesz odwiedzać siłownię systematycznie a nie przy okazji. A jak już znajdziesz się na siłowni, widząc innych ćwiczących z pewnością znajdziesz dodatkową motywację.
krok 4
W czasie ćwiczeń dobrze jest słuchać muzyki (odpowiednio dobranej do rodzaju ćwiczenia) i tak na przykład gdy biegniesz na bieżni, łatwiej Ci będzie biec słuchając na przykład hip hopu albo czegoś co pobudza do biegu. Podnosząc ciężary posłuchaj ciężkiego rocka albo innej mocno brzmiącej i energicznej muzyki.
krok 5
Bardzo istotne jest, by nie wykonywać ćwiczeń ponad własne możliwości. Warto sobie zapamiętać maksymę "Nic na siłę" Pod koniec jednej sesji na siłowni powinnaś/eś czuć się lekko zmęczony i średnio spocony. Wykonując popularne "brzuszki", czujesz bolesne napinanie mięśni brzucha. Myślisz sobie dobrze, iż boli, a więc działa, lecz nie do końca to prawda. Nie możesz czuć bólu, jedynie napinanie mięśni. Pamiętaj by robić przerwy między powtórzeniami, między kolejnymi ćwiczeniami i między całymi seriami ćwiczeń. Nie możesz spędzać na siłowni codziennie, tu także musisz robić sobie przerwy.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.