Leczenie Jak zmotywować się do uprawiania sportów przyczyny. Jak leczyć kiedyś? A może nie mieścisz.

Czy pomocne?

100% pozytywne
3 głosy

Jak zmotywować się do uprawiania sportów?

Definicja z ang. How to motivate yourself for sports, z niem. Wie zu motivieren, sich für den Sport.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO UPRAWIANIA SPORTÓW: Czujesz, iż Twoja sylwetka znacznie się zmieniła i nie jest tak zgrabna jak kiedyś? A może nie mieścisz się w ubrania, które jeszcze rok temu były na Ciebie dobre? Jeżeli obie odpowiedzi są prawidłowe, to oznacza, iż należy pomyśleć o tym, aby zmienić styl życia. Koniecznie zacznij uprawiać sporty, dzięki którym nie tylko wyszczuplejesz i wzmocnisz własne mięśnie, ale również poczujesz, iż robisz coś dla siebie, będziesz mieć własne hobby, zadbasz o własną kondycję fizyczną i psychiczną a Twoje zdrowie ulegnie poprawie. Jeżeli nie wiesz, jak możesz zmotywować się do uprawiania sportów, oto krótki poradnik dla początkujących.
krok 1
Przypomnij sobie czasy, gdy w szkole zmuszano Cię do chodzenia na lekcje wychowania fizycznego. Być może wtedy ich nie lubiłeś, ale z drugiej strony czułeś się znacznie lepiej w swoim ciele. Pamiętaj, iż ruch to samo zdrowie, dlatego nawet jako osoba dorosła, która już dawno ukończyła własną edukacje, możesz nadal dbać o utrzymanie wspaniałej kondycji i zdrowego i szczupłego ciała.
krok 2
Sporo otyłych osób twierdzi, iż świetnie czuje się w swoim ciele. Jednak nie oznacza to, iż otyłość jest dla nas dobra. Osoby grubsze narażone są na sporo chorób, pomiędzy innymi na wystąpienie cukrzycy typu 2, torbiele jajników, nadmierne owłosienie, zaburzenie występowania miesiączki, wstrzymanie owulacji (które co może skutkować czasową bezpłodnością), niepoprawną pracę układu krążenia (skutkiem może być pojawienie się miażdżycy, czy tez nadciśnienia tętniczego). Ponadto jeżeli nie uprawiasz sportów, skóra Twojego ciała staje się z wiekiem obwisła i niewiele elastyczna. Poprzez to nawet młode mamy nie mogą dopasować na siebie odpowiednich ubrań, czują się brzydkie i niedowartościowane.
krok 3
Jeśli wiesz już, jakie niekorzystne konsekwencje mogą Ci grozić, jeżeli nie zadbasz odpowiednio o własne ciało, warto przypomnieć sobie czasy, kiedy inni chwalili Cię za piękną sylwetkę i świetną kondycję. Czy nie chciałabyś do nich powrócić?
krok 4
By czerpać przyjemność z uprawiania sportów, warto odpowiednio się przygotować do ćwiczeń. Jeśli zakupisz strój sportowy, gdzie będziesz czuła się ładnie i wygodnie, bez wątpienia z większym zapałem przystąpisz do wykonywania ćwiczeń. Warto także, aby strój wykonany był z materiałów przepuszczających powietrze.
krok 5
Należy także zaopatrzyć się we właściwy sprzęt do ćwiczeń. Warto mieć w domu hantle, odpowiedniej wysokości krzesełko, czy także matę do ćwiczeń.
krok 6
Bardzo istotne jest, by wykonywać ćwiczenia wedle tym, jak na nie reaguje Twoje ciało. Dobór odpowiedniej częstotliwości wykonywanych ćwiczeń sprawi, iż nie zrazisz się do nich już na samym wstępie a Twój organizm będzie się sukcesywnie przyzwyczajał do wysiłku.
krok 7
jeżeli chcesz się odpowiednio zmotywować do dalszego wykonywania ćwiczeń, warto wykonywać je wedle zaleceniami, jak w najwyższym stopniu precyzyjnie. Dlatego wiele szybciej zobaczysz pozytywne efekty zmiany Twojej sylwetki i kondycji, co będzie Cię motywować do kontynuowania uprawiania sportów.

Lekarz Dietetyk: JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO UPRAWIANIA SPORTÓW; WIE ZU MOTIVIEREN, SICH FÜR DEN SPORT; HOW TO MOTIVATE YOURSELF FOR SPORTS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.