Leczenie Sposoby na migrenę przyczyny. Jak leczyć kiedy dopada ich ból. Powinieneś udać się do.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Sposoby na migrenę

Definicja z ang. Ways to migraine, z niem. Wege zur Migräne.

Jak leczy GINEKOLOG w przypadku SPOSOBY NA MIGRENĘ: Ok. dwie trzecie osób cierpiących na migrenę nie może normalnie funkcjonować, kiedy dopada ich ból. Powinieneś udać się do lekarza, jeżeli ból głowy przeszkadza Ci w pracy albo w kontaktach z ludźmi, jeżeli bóle się nasilają, albo jeżeli często przyjmujesz tabletki przeciwbólowe. Poniżej znajdziesz dziesięć prostych rozwiązań na złagodzenie bólu migrenowego. Pamiętaj jednak, iż nic nie zastąpi wizyty u lekarza.
krok 1
Wyśpij się dobrze. Zmiany pór spania, robota o różnych porach, zmiany stref czasowych mogą powodować migreny. Staraj się spać często i o tych samych porach.
krok 2
Połóż się. Owiń opakowanie kostek lodu w ręcznik ( albo zimny kompres) i połóż na bolącej głowie. Trzymaj, aż ból się zmniejszy ( albo przeminie.
krok 3
jeżeli nie chcesz kłaść na głowę niczego zimnego, by ulżyć bólowi – mocz jedną ( albo obie dłonie w zimnej wodzie tak długo, ile tylko wytrzymasz. W momencie gdy Twoje dłonie są w wodzie, zaciskaj mocno pięści i rozluźniaj je na zmianę. Ma to taki sam sukces jak zimny kompres.
krok 4
Wierz ( albo nie, lecz kofeina działa! To jest swego rodzaju paradoks: jeżeli przesadzisz z kofeiną, nabawisz się bólu głowy, lecz jeżeli dostarczysz organizmowi niewielką jej liczba, pomoże Ci ona pokonać ból głowy. Badania dowiodły, iż aspiryna i ibuprofen działają efektywniej w połączeniu z kofeiną. Więc jeżeli chcesz zażyć aspirynę ( albo ibuprofen na migrenę, popij je kawą.
krok 5
Zasłoń zasłony i opuść żaluzje. jeżeli boli Cię głowa połóż się w zaciemnionym pomieszczeniu. Światło może spotęgować migrenę.
krok 6
Jedz często. Opuszczanie posiłków może tylko spotęgować symptomy migreny i bóle. jeżeli nie masz czasu na porządny posiłek, zjedz coś mniejszego – istotne, abyś dostarczył organizmowi energii.
krok 7
Notuj to, co jesz. Niektóre pokarmy mogą nasilić bóle. jeżeli na Ciebie niektóre produkty spożywcze działają w ten sam sposób dobrze, żebyś o tym wiedział. Może to trwać od trzydziestu min. do dwunastu godz., by któryś ze składników w pożywieniu zaczął działać i spowodował ból. jeżeli zacznie Cię boleć głowa, pomyśl o tym co zjadłeś, spróbuj wyeliminować to z diety i czekaj na efekty.
krok 8
Przyjmuj ryboflawinę. Badania udowodniły, iż przyjmowanie 400 miligramów ryboflawiny na dzień pomaga eliminować migreny.
krok 9
Używaj ostrych przypraw. Kapsaicyna, składnik znajdujący się w czerwonej papryce i chilli jest doskonałym środkiem przeciwbólowym. Nie musisz przyprawiać wszystkich potraw czerwoną papryką, lecz nie eliminuj jej z diety.
krok 10
Nie śpij długo w weekendy. Może i traktujesz to jako nagrodę po ciężkim tygodniu, jednak nie przesadzaj z ilością snu w sobotnie i niedzielne poranki. Zbyt długi sen i wstawanie w południe mogą wywołać migrenę. Kładzenie się do łóżka o późnych porach również nie działa sprzyjająco. Śpij przy otwartym oknie, zapewnij sobie dostęp świeżego powietrza.
krok 11
jeżeli jesteś podatny na wymioty w momencie migren trzymaj w lodówce rosół z kurczaka (bulion). Naprawdę. Jak już zwymiotujesz, wyjmij z lodówki trochę rosołu i wypij. Uzupełnia potrzebne organizmowi elektrolity, pomaga nabrać sił i ogólnie poprawia samopoczucie.
krok 12
W niektórych sytuacjach, niski poziom progesteronu powiększa częstotliwość i nasilenie migren. jeżeli jesteś kobietą i zauważyłaś, iż na dwa tygodnie przed miesiączką nasilają Ci się bóle migrenowe zgłoś to swojemu lekarzowi, niech sprawdzi poziom progesteronu w Twoim organizmie.
Wskazówki i ostrzeżenia
jeżeli bóle mimo wszystko nie ustępują, koniecznie zgłoś się do profesjonalisty.Dokładnie czytaj ulotki informacyjne, jak powinno się stosować leki. Uważaj, tak aby nie przedawkować.

Lekarz Ginekolog: SPOSOBY NA MIGRENĘ; WEGE ZUR MIGRÄNE; WAYS TO MIGRAINE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.