Leczenie Jak być zabawnym przyczyny. Jak leczyć najgrubsze lody już na pierwszej randce. Poczucie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak być zabawnym?

Definicja z ang. How to be funny, z niem. Wie lustig zu sein.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK BYĆ ZABAWNYM: Śmiech jest najlepszym lekarstwem na wszystko i potrafi przełamać nawet najgrubsze lody już na pierwszej randce. Poczucie humoru jest także istotną właściwością, która podnieca sporo kobiet. Oprócz tego dobry humor łączy ludzi. Nie zastanawiaj się zatem dłużej i weź udział w zabawie. Nadszedł czas, aby bawić innych własnymi żartami. Poniżej znajdziesz wskazówki co zrobić, aby inni postrzegali cię jako osobę, która potrafi rozbawić nawet najnudniejsze towarzystwo.
krok 1
Rozluźnij się. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to właśnie wyluzować się. Nikt nie będzie rzucał w ciebie pomidorem, jeżeli żart ci nie wyjdzie, nie zdajesz również decydującego o dalszym życiu testu. Chcesz tylko dodać trochę pikanterii do swego życia i rozmowy. Musisz więc wyglądać na wyluzowanego. Nie stawiaj przed sobą zbyt wielkich wymogów i nie naciskaj – masz jedynie sprawić, aby ludzie się śmiali albo co najmniej uśmiechnęli.
krok 2
Nie traktuj wszystkich rzeczy zbyt serio. Wyluzuj w stosunku do życia i do samego siebie, traktuj wszystkie rzeczy z przymrużeniem oka. Dostrzegaj w każdej sytuacji coś śmiesznego - możesz śmiać się z mandatu, który dostałeś za przekroczenie prędkości albo z tego, iż pośliznąłeś się na skórce od banana, opowiedz to innym jako zabawną historię. Ludzie zauważą, iż jesteś wyluzowany i potrafisz śmiać się z siebie.
krok 3
Bądź obeznany w pop kulturze. Nie możesz być zabawny, jeżeli nie masz żadnego punktu odniesienia, ani potrzebnych elementów. Im szerszą masz wiedzę ogólną, tym zabawniejsze komentarze możesz utworzyć. Nie będziesz w stanie powiedzieć humorystycznego komentarza, jeżeli nie będziesz wiedział kim są Simpsonowie czy nigdy w życiu nie oglądałeś Ace Ventury. Więc im więcej oglądasz filmów, telewizji, słuchasz muzyki i interesujesz się pop kulturą, tym większe masz szanse na bycie zabawnym. Poszerzaj własne horyzonty i zbieraj każdego dnia nowe informacje, będziesz zaskoczony, jak sporo przypadkowych rzeczy pozostało ci w pamięci.
krok 4
Nie naśladuj innych. Musisz znać sławnych aktorów czy komików, lecz jeżeli będziesz powtarzał ich słowa, inni ludzie mogą to zauważyć. Więc zamiast powtarzać zabawne teksty słynnego komedianta, które dopiero co usłyszałeś, powiedz swój żart tylko w jego intonacji. Ludzie na pewno zauważą twoje działania i nadal będą uważać cię za zabawną osobę.
krok 5
Znajdź swój styl. Innym przyczyną, dla którego nie powinieneś naśladować słynnych aktorów i komediantów, jest fakt, iż może to nie pasować do twojego stylu. jeżeli nie jesteś bardzo sarkastyczną albo cyniczną osobą, możesz mieć kłopoty z naśladowaniem postaci z takim charakterem, jak na przykład David Letterman czy Chandler ze słynnego serialu "Przyjaciele" – twoi znajomi mogą tego nie zaakceptować. jeżeli jesteś raczej osobą cichą i przygnębioną, powinieneś wzorować się na poczuciu humoru Robina Williama czy Jima Carreya. Możesz brać przykład z innych, lecz zawsze powinieneś zachowywać swój styl i osobowość. Łatwiej gdyż być sobą, niż stale udawać kogoś innego.
krok 6
Miej zawsze pulę żartów. Nigdy nie wiesz, kiedy pojawi się przypadek, gdzie możesz powiedzieć dowcip czy zabawny komentarz. Może się to zdarzyć w czasie kiepskiego przyjęcia czy rozmowy ze znajomym. Dlatego zawsze powinieneś mieć przygotowany jakiś dowcip. Dlatego w przerwie miedzy zajęciami przeglądnij żarty dnia i wybierz ten, który twoim zdaniem jest idealny. W ten sposób zawsze będziesz miał jakiś żart, kiedy pojawi się potrzeba, aby go opowiedzieć. Oczywiście nie należy przerywać rozmowy po to, aby powiedzieć żart, poczekaj aż nadarzy się ku temu okazja.
krok 7
Poznaj własną publikę. Jest czas i miejsce na wszystko. Więc zanim zaczniesz sypać z rękawa żartami, zastanów się, kto jest ich odbiorcą. Nieprzyzwoite żarty możesz zachować dla swoich przyjaciół, a dowcipne komentarze dla rodziców twojej dziewczyny.
krok 8
Popracuj nad metodą przekazu żartów. Bycie zabawnym to nie tylko opowiadanie śmiesznych historii – składają się na to wszystkie twoje nawyki, twoja postawa, sposób przedstawienia siebie i sposób przekazu. Bądź ruchliwy i żywy w czasie opowiadania, dlatego każda historia może być zabawna. Zachowaj z ludźmi kontakt wzrokowy, mów z przekonaniem, by wszyscy chcieli usłyszeć twoją historię. Z drugiej strony, jeżeli masz czarny sarkastyczny humor, mów monotonnym głosem. Twój przekaz musi być zgodny z twoim poczuciem humoru, jeżeli źle skoordynujesz całość, zepsujesz żart.
krok 9


żarty

Użyj ludzi jako rekwizytów. Zamiast używać rzeczy, jako elementów żartów, użyj ludzi. Nie oznacza to, iż należy się z nich naśmiewać! Zastanów się, co wszystkich śmieszy w zachowaniu ludzkim i obróć w żart to, co we wszystkich wzbudza uśmiech. Możesz także zacząć rozmawiać z niewidzialnym przyjacielem – oczywiście jeżeli masz pewność, iż wszyscy wokół wiedzą, iż żartujesz. W przeciwnym razie mogą wziąć cię za wariata.
krok 10
Nie bój się zbłaźnić. jeżeli twój żart nie był strzałem w dziesiątkę, nie przejmuj się. jeżeli nikt nie zrozumiał twojego żartu i nikt się nie śmieje, ignoruj to albo sam zacznij się z siebie śmiać. W żadnym wypadku nie rezygnuj z bycia zabawnym, jeżeli jeden żart się nie udał, spróbuj kolejnego i za każdym razem staraj się rozbawić innych. Pamiętaj jednak, aby nie robić niczego na siłę i nie starać się za mocno.
Wskazówki i ostrzeżenia
Śmiech jest zaraźliwy, więc jeżeli będziesz się śmiał w czasie rozmowy, zachęcisz do uśmiechu także innych.Bądź żywy i energiczny, kiedy opowiadasz jakąś historię. Sprawi to, iż będzie ona bardziej interesująca.Trzymaj ludzi w napięciu, zakończenie historii będzie dla nich wówczas większym zaskoczeniem i będzie bardziej zabawne.Upewnij się, iż masz odpowiednią postawę i gestykulację.Kiedy opowiadasz żart, nigdy nie śmiej się zanim skończysz.Bądź twórczy. Zachęci cię to do tego, aby być zabawnym.

Lekarz Psycholog: JAK BYĆ ZABAWNYM; WIE LUSTIG ZU SEIN; HOW TO BE FUNNY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.