Leczenie Jak cieszyć się życiem przyczyny. Jak leczyć urządzenia wykonują za nas coraz więcej.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak cieszyć się życiem?

Definicja z ang. How to enjoy life, z niem. Wie das Leben zu genießen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM: Ironią naszego życia jest fakt, iż technologia wciąż się rozwija, maszyny i urządzenia wykonują za nas coraz więcej czynności a my mamy mimo wszystko coraz mniej czasu. Nasze życie jest dynamiczne, rozgorączkowane, wciąż w biegu. Dni i tygodnie mijają, wydawać aby się mogło, iż w ciągu ułamka sekundy, a my nie wiemy, czy nareszcie nadejdzie czas, kiedy będziemy mogli odpocząć. Jednak nie musi tak być. Wystarczy, iż sprzeciwimy się temu stylowi życia, zwolnimy i zaczniemy smakować każdy dzień i każdą minutę. Spowolnienie życia jest świadomym wyborem jednak nie zawsze jest łatwe. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek co robić, by czerpać radość z życia.
krok 1
Rób mniej.
Ciężko jest zwolnić, jeżeli próbujesz wykonać mln rzeczy na raz. Skup się na tym co jest naprawdę istotne i co naprawdę musi być zrobione. Między kolejnymi spotkaniami rób większe przerwy, tak abyś mógł się przemieszczać spokojnie i bez narażenia zdrowia.
krok 2
Bądź obecny.
Nie wystarczy tylko zwolnić - musisz być faktycznie świadomy tego co robisz w danym momencie. Zamiast myśleć o tym co było czy co będzie skup się na obecnie wykonywanej czynności. Skup się na ruchach, wyrazach, zapachach i otoczeniu. Wymaga to nieco praktyki jednak jest konieczne.
krok 3
Rozłącz się.
Nie musisz wciąż być pod zasięgiem. jeżeli nie rozstajesz się z telefonem - wyłącz go na pewien czas. Sporo osób jest wręcz uzależnionych od swoich telefonów. Postaraj się go wyłączać na noc a wtedy kiedy to jest możliwe nie bierz go ze sobą. jeżeli pracujesz przy komputerze poprzez większość dnia, staraj się co pewien czas wyłączać pocztę i komunikatory. Bycie dostępnym znaczy, iż można ci przeszkadzać. Oprócz tego jak można zwolnić czytając wciąż przychodzące informacje?
krok 4
Skoncentruj się na ludziach.
Regularnie spotykamy się z przyjaciółmi i rodziną jednak tak naprawdę nas z nimi nie ma. Rozmawiamy z nimi jednak jesteśmy rozpraszani poprzez inne czynniki. Są w okolicy nas lecz nasz umysł zajmuje się tym, co należy zrobić. Zamiast słuchać, słuchamy swoich myśli i skupiamy się na tym co sami chcemy powiedzieć. Wystarczy odrobina wysiłku a czas spędzony ze znajomymi i rodziną będzie wydawał się znacznie dłuższy, gdyż wykorzystamy go efektywniej.
krok 5
Doceń naturę.
Wielu z nas jest zamkniętych w domach, biurach i samochodach i nie

regularnie ma szansę wyjść na zewnątrz. Czasem również, nawet jeżeli jesteśmy na zewnątrz jesteśmy tak zajęci rozmową poprzez telefony komórkowe, iż nie widzimy otaczającego nas świata i przyrody. Czy tak jest również w Twoim wypadku? jeżeli tak, wyjdź na zewnątrz, rozglądnij się dookoła, weź kilka głębokich oddechów i korzystaj ze spokoju i zieleni. Jak tylko możesz chodź na spacery, pływaj, jeździj na rowerze. Poczuj wiatr na skórze i deszcz we włosach. Staraj się smakować każde z tych odczuć które daje ci natura.
krok 6
Jedz wolniej.
Zamiast wrzucać żywność do gardła tak szybko jak to tylko możliwe naucz się jeść wolniej. Bądź świadomy każdego kęsu. Doceń smak i teksturę jedzenia. Wolne jedzenie ma dwa plusy - żywność smakuje nam lepiej i szybciej czujemy się syci.
krok 7
Prowadź samochód wolniej.
Szybka jazda jest bardzo popularna i powszechna w naszym dynamicznym świecie jednak skutkuje ona również sporo wypadków drogowych, stres za kierownicą i zmarnowane paliwo (na przykład szybkie podjeżdżanie i gwałtowne hamowanie). Zamiast się spieszyć zwolnij i doceń okolice. Jazda będzie o sporo atrakcyjniejsza i wiele bezpieczniejsza.
krok 8
Znajdź przyjemność we wszystkim co robisz.
Cokolwiek robisz bądź przy tym myślami. Doceń każdy aspekt wykonywanej czynności i szukaj w niej zalet. Myjesz naczynia? Nie musi to być w najwyższym stopniu nudne ze wszystkich zajęć. Doceń dotyk chłodnej wody, płynu do mycia naczyń i gładkość szkła. Mycie naczyń może być naprawdę przyjemne jeżeli podejdziesz do tego w poprawny sposób. To samo dotyczy innych zajęć - odkurzania, prania, mycia auta czy ścierania kurzy.
krok 9
Pojedyncze zadania
Nigdy nie wykonuj więcej niż jednej czynności na raz. Skoncentruj się na jednej rzeczy a przechodząc do kolejnej weź głęboki oddech.
krok 10
Oddychaj.
jeżeli przyłapiesz się na pośpiechu albo zaczniesz się stresować, zrób przerwę i weź głęboki oddech. Rób głębokie wdechy ustami a wydechy nosem. Poczuj jak powietrze przechodzi poprzez twoje ciało a stres się ulatnia. Staraj się kompletnie skupić na oddechu po czym spokojnie przejdź do rzeczywistości. W każdym momencie jest dobrze wziąć kilka głębokich oddechów - spróbuj zrobić to teraz a zobaczysz co mam na myśli.

Lekarz Psycholog: JAK CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM; WIE DAS LEBEN ZU GENIESSEN; HOW TO ENJOY LIFE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.