Leczenie Jak poprawić swoje życie przyczyny. Jak leczyć nieszczęśliwymi zdarzeniami, czy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak poprawić swoje życie?

Definicja z ang. How to improve your life, z niem. Wie Ihr Leben zu verbessern.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK POPRAWIĆ SWOJE ŻYCIE: Sporo problemów rodzi się w naszej głowie. Nie są one wywołane pechem, nieszczęśliwymi zdarzeniami, czy działaniami innych ludźmi. To nasze niekorzystne myślenie prowadzi do ich powstawania.. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, jak uwolnić się od wielu problemów i uczynić własne życie lepszym.
krok 1
Przestań przyjmować błędne założenia. Istnieją dwie typowe drogi prowadzące do tego, iż ludzie tworzą sobie problemy. Po pierwsze, zazwyczaj zakładamy, iż wiemy, co się stanie i (twardo wierząc w nasze przypuszczenia) przestajemy dążyć do celu. Jednak człowiek nie jest wyrocznią i nie potrafi przewidzieć tego, co wydarzy się w przyszłości. Drugim problemem to jest, iż za wiele czasu poświęcamy na analizę różnych sytuacji. Wydaje nam się, iż wiemy, dlaczego ludzie postępują tak, a nie inaczej i domyślamy się, co myślą. to jest następny błąd. Większość relacji międzyludzkich niszczonych jest właśnie wskutek tego rodzaju bezpodstawnych przypuszczeń.
krok 2
Nie dramatyzuj. Wielu ludzi rozdmuchuje małe niepowodzenia do katastrofalnych wielkośćów. Zwyczaj robienia z igły wideł wywołuje niepokój na myśl o kwestiach niewiele ważnych albo w ogóle nie wartych naszej uwagi. Dlaczego ludzie tak postępują? Nie wiadomo. Być może ktoś, kto przerysowuje rangę problemu czuje się poprzez to ważniejszy. Niezależnie od powodu, takie zachowanie jest niemądre i destrukcyjne.
krok 3
Nie wymyślaj nakazów i ograniczeń. Większość z tego, co „musisz” albo „powinieneś” jest zupełnie niepotrzebna. Nakazy i ograniczenia wywołują u ludzi zbędny stres i poczucie winy. A po co? Gdy tworzysz sobie te wyimaginowane zasady, ograniczasz swój mózg i traktujesz samego siebie jak dziecko. Jeszcze gorzej jest, gdy próbujesz je przenieść na innych ludzi. Stajesz się wtedy tyranem, nudziarzem i bigotem.
krok 4
Unikaj stereotypów i nie oceniaj innych ludzi. Słowa, których używasz, mogą cię zmylić. niekorzystne stwierdzenia i krytyczne mówienie o innych przenosi się na twój sposób myślenia. Przyporządkowywanie rzeczy do określonych kategorii może przysłaniać ich prawdziwe znaczenie i niepotrzebnie ogranicza myślenie. Zanim więc przyczepisz komuś etykietkę, zapoznaj się z nim dokładnie. Może uda mu się czymś cię zaskoczyć.
krok 5
Nie bądź perfekcjonistą. Życie nie jest czarno białe i nie rządzi się regułą wszystko lub nic. Sporo razy wystarczy, iż coś jest niezłe. Szukasz doskonałej pracy? Prawdopodobnie nigdy takiej nie znajdziesz, a tym czasem wszystko inne będzie miało smak porażki. Spróbuj utworzyć doskonałe relacje międzyludzkie, a prawdopodobnie przejdziesz poprzez życie samotnie. Perfekcjonizm jest rodzajem zaburzenia psychicznego, które niszczy przyjemność i nakazuje wyznaczać cele, które nie są możliwe do osiągnięcia.
krok 6
Nie uogólniaj. Jedna albo dwie porażki nie są jeszcze oznaką trwałego niepowodzenia. Jeden triumf nie od razu czyni z ciebie geniusza. Pojedyncze dobre czy złe zdarzenie nie wskazuje jeszcze na trwałą tendencję.
krok 7
Nie traktuj wszystkiego osobiście. Większość ludzi, nawet twoich przyjaciół, czy kolegów, nie rozmawia o tobie, nie myśli o tobie i nie koncentruje się tylko na tobie poprzez 99% czasu. Większość miejscowych organizacji, a nawet część twoich sąsiadów, prawdopodobnie nigdy nie słyszało o tobie i nie czuje z tego powodu wyrzutów sumienia. Oziębłe traktowanie cię poprzez innych nie jest niczym osobistym. Wmawianie sobie, iż tak jest czyni cię tylko bardziej nieszczęśliwym.
krok 8
Nie zawsze emocje są prawdziwe. To, jak się czujesz, nie zawsze jest parametrem tego, jak jest w rzeczywistości. niekorzystne emocje mogą być spowodowane twoim niedobrym samopoczuciem, zmęczeniem, gniewem, irytacją. Przyszłość nie zmieni się tylko dlatego, iż czujesz się dobrze albo źle. Twoje emocje mogą być prawdziwe, lecz i tak nie powiedzą ci, co się wydarzy.
krok 9
Nie pozwól, aby życie cię dołowało. Zostań optymistą. Jeśli będziesz cały czas przepowiadać tylko złe rzeczy sprawisz, iż nareszcie nadejdą. Pesymistycznie patrzenie na świat jest jak słuchanie szumiącego radia albo patrzenie na świat poprzez brudne okulary. To zaskakujące, lecz w niczym nie znajdziesz negatywnych aspektów, dopóki sam nie zaczniesz się ich doszukiwać. Jeśli postanowisz zostać optymistą i we wszystkim będziesz szukać pozytywów, zobaczysz, iż świat złożona jest tylko z nich.
krok 10
Nie trzymaj się kurczowo przeszłości. Idź na przód. To chyba najważniejsza sugestia. Większość gniewu, frustracji, rozpaczy i bólu pochodzi właśnie z przywiązania do przeszłości. Nie wolno kurczowo trzymać się wspomnień. Trzeba je zostawić za sobą i żyć dalej. Wszystko, co zniknęło już z twojego życia, nie może cię skrzywdzić.

Lekarz Psycholog: JAK POPRAWIĆ SWOJE ŻYCIE; WIE IHR LEBEN ZU VERBESSERN; HOW TO IMPROVE YOUR LIFE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.