Leczenie Jak poradzić sobie z atakiem paniki przyczyny. Jak leczyć miejscach jak także we własnym.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak poradzić sobie z atakiem paniki?

Definicja z ang. How to deal with a panic attack, z niem. Wie mit einer Panikattacke zu behandeln.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK PORADZIĆ SOBIE Z ATAKIEM PANIKI: Atak paniki może dopaść cię w różnych przypadkach, zarówno w publicznych miejscach jak także we własnym domu. To jest paniczny lęk o własne życie albo obawa przed czynnikiem stresującym. Jakie są konsekwencje tej dolegliwości? Może ona powodować problemy z oddychaniem bądź symptomy podobne do ataku serca. To są dolegliwości somatyczne. Mają podłoże w psychice. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak radzić sobie z atakami paniki.
krok 1
Rozpoznaj początek ataku paniki. W takich chwilach możesz czuć przyspieszone bicie serca, mieć spocone dłonie, słyszeć dzwonienie w uszach. Regularnie spotykanym symptomem jest także płytki oddech i uczucie złości.
krok 2
Zdaj sobie sprawę z tego, co może powodować paniczny lęk. Zidentyfikuj przyczynę. Wtedy będziesz mieć szansę ją wyeliminować. Jeżeli jesteś w miejscu publicznym, znajdź dla siebie spokojne miejsce i postaraj się uspokoić.
krok 3
Oddychaj powoli. W czasie ataku paniki twój oddech staje się krótki i częsty. To skutkuje wzrastającą złość i irytację, gdyż do mózgu dopływa mniej tlenu. Oddychaj przeponą. Weź wdech poprzez nos i powoli wydychaj powietrze ustami. Powtarzaj to kilka razy.
krok 4
Opłucz twarz. Jeżeli w czasie ataku masz dostęp do łazienki, idź tam. Przemyj twarz wodą. To pozwoli ci się uspokoić. Poczujesz orzeźwienie. Wyobraź sobie, iż zmywasz z twarzy przyczynę panicznego lęku.
krok 5
Zadzwoń do bliskiej tobie osoby. Może to być rodzina, bądź znajomi, którzy umieją cię uspokoić. Nie kłóć się z nimi. Zwyczajnie porozmawiaj o tym co cię spotkało. Dzięki tej rozmowie poczujesz się bezpieczniej.
Wskazówki i ostrzeżenia
Jeżeli nadal czujesz paniczny lęk i nie jesteś w stanie nad tym zapanować, zadzwoń do lekarza.

Lekarz Psycholog: JAK PORADZIĆ SOBIE Z ATAKIEM PANIKI; WIE MIT EINER PANIKATTACKE ZU BEHANDELN; HOW TO DEAL WITH A PANIC ATTACK;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.