Leczenie Jak postępować w przypadku myśli samobójczych przyczyny. Jak leczyć Regularnie w jednym.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak postępować w przypadku myśli samobójczych?

Definicja z ang. What to do in case of suicidal thoughts, z niem. Was im Falle von Selbstmordgedanken zu tun.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU MYŚLI SAMOBÓJCZYCH: Jeżeli miewasz myśli samobójcze, tak naprawdę nie masz się czego wstydzić. Regularnie w jednym momencie życia występuje sporo problemów, z którymi ciężko sobie poradzić. Dlatego nie myśl nawet poprzez chwilę, iż to szaleństwo albo słabość, zwyczajnie brakuje Ci skutecznego systemu radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami, które regularnie występują. Jeżeli Ty albo jakiś Twój znajomy miewacie myśli samobójcze, poniżej znajduje się kilka porad, które pomogą wam uporać się z problemami.
krok 1
Poproś o pomoc.
Kiedy miewasz myśli samobójcze, natychmiast zadzwoń i poproś kogoś o pomoc. Poszukaj w Internecie numeru telefonu na linie dla osób z podobnymi problemami, albo zadzwoń do przyjaciela, tudzież innej zaufanej osoby.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży w Polsce: 116111
Poradnia Telefoniczna dla osób w kryzysie emocjonalnym: 116 123 (dyżurują eksperci Instytutu Psychologii Zdrowia PTP)
krok 2
Nie rób niczego.
Myśl o zakończeniu własnego życia bywa regularnie bardzo kusząca. Lecz staraj się powstrzymać od jakiegokolwiek działania w tym momencie. Nie musisz wpływać na własne uczucia. Możesz poczuć brak kontroli nad sprawami, które maja właśnie miejsce w Twoim życiu, lecz zapamiętaj, iż właśnie w tym momencie możesz dokonać wyboru. Odczekaj chwilę, aż sprawy się ułożą. Przyrzeknij sobie, iż poprzez 1 dzień, 1 tydzień, 1 miesiąc nie zrobisz sobie krzywdy.
krok 3
Unikaj substancji odurzających.
W żadnym wypadku nie pij alkoholu, ani nie zażywaj narkotyków w celu zniwelowania bólu, który przeżywasz. W rzeczywistości substancje odurzające mogą sprawić, iż poczujesz się gorzej i nie będziesz w stanie jasno myśleć, co może jedynie wzmocnić niekorzystne myśli i emocje.
krok 4
Spraw, by dom był bezpieczniejszy.
Istotne jest, by w momencie kryzysu sprawić, by dom stał się miejscem bezpiecznym. Usuń wszelakie narzędzia, dzięki których możesz sobie zrobić krzywdę, i leki. Jeżeli zażywasz leki, poproś drugą osoby, by pomogła Ci je dozować.
krok 5
Wyjdź z domu.
Jeżeli nie czujesz się bezpiecznie w domu, wyjdź z niego i poszukaj miejsca, w którym będziesz czuć komfort.
Jeżeli nie ufasz sobie, kiedy spędzasz czas w samotności, zadzwoń do osoby, której ufasz i wiesz, iż będzie w stanie dotrzymać Ci towarzystwa.
krok 6
Wyrażaj własne myśli i uczucia.
Trzymanie emocji w środku to największy powód złego samopoczucia. Nie bój się, ani nie wstydź wyrażać swoich uczuć, gdyż to naprawdę może zredukować rosnącą presję. Porozmawiaj z terapeutą, przyjacielem, bliskim nauczycielem, doradcą zawodowym, lekarzem rodzinnym, albo kimkolwiek, komu ufasz. Mogą być w stanie wymyślić plan rozwiązania Twoich problemów.
krok 7
Sporządź plan kryzysowy.
Plan kryzysowy to spis kroków, które należy wykonać będąc w kryzysie psychicznym. Zawsze można je zapamiętać, jednak lepiej sobie zapisać, zrobić kopię i umieścić w widocznym miejscu. Plan powinien zawierać również numery telefonu do doktora, terapeuty, przyjaciela, albo innej osoby, która może być pomocna w wypadku kryzysowej.
krok 8
Rutyna.
Rutyną jest codzienny rozkład zajęć i wykonywanych czynności. To jest zwyczajnie spis rzeczy, które robione są często. Staraj się wykonywać owe czynności, nawet
jeżeli nie czujesz się na siłach. Rutyna pomoże utrzymać dzień w atmosferze normalnej, pomimo wszelkich kłopotów.
krok 9
Nie odrzucaj swojego szczęścia.
Dobrym metodą na minimalizację negatywnych uczuć jest wykonywanie czynności, które sprawiają Ci radość. Może być trudno przestawić się na aktywność jednak zawsze warto jest spróbować. Możesz zacząć od rzeczy najprostszych, takich jak przeglądanie zabawnych zdjęć, słuchanie wesołych piosenek, albo zabawa w śmieszne gry internetowe. Spróbuj również wykonać coś, do czego będzie potrzeba drugiej osoby, dlatego nie spędzisz czasu samotnie.
krok 10
Unikaj rzeczy, które sprawiają, iż czujesz się źle.
Unikaj wszelkich czynników, które rodzą Twój smutek i tylko potęgują myśli samobójcze. Odpowiednikiem mogą być smutne fotografie, filmy, piosenki, osoby z negatywnym wpływem, czy nawet niektóre miejsca.
krok 11
Skorzystaj z pomocy natury.

jeżeli miewasz myśli samobójcze, poczujesz się znacznie lepiej kiedy nie będziesz zamykać się w pokoju i samotnie spędzać czasu. Wyjdź na zewnątrz i skorzystaj z promieni słonecznych, gdyż dzięki nim Twój humor może się znacznie poprawić. Spróbuj się zrelaksować i zacznij czerpać przyjemność z tego, co daje nam natura.
krok 12
Wysiłek fizyczny.
To może okazać się bardzo trudne, jednak postaraj się znaleźć trochę czasu i siły na ćwiczenia i ruchy ciała. Endorfiny uwalniane w czasie aktywności fizycznej, mogą sprawić, iż poczujesz się lepiej, nawet poprzez chwilę.
krok 13
Pomyśl o tym, co trzyma Cię na tym świecie.
Pomyśl o rzeczach, które tak naprawdę utrzymują Cię przy życiu. Pomyśl o swoich celach, planach i przede wszystkim bliskich Ci osobach.
krok 14
Nie rozpaczaj.
Depresja i myśli samobójcze nie są niemożliwe do opanowania albo nieuleczalne. Zawsze możesz otrzymać pomoc w tych wypadkach. Pamiętaj, iż możesz sobie z nimi poradzić, i, iż masz bliskie Ci osoby, które będą w stanie Ci w tym pomóc. Więc pociesz się faktem, iż wszystko co złe, minie.




Wskazówki i ostrzeżenia
Możesz uważać, iż nikt nie rozumie Twojego bólu i cierpienia poprzez które właśnie przechodzisz i może okazać się to prawdą. Jednak nie znaczy to od razu, iż ludzie nie są gotowi Ci pomóc. Musisz uwierzyć, iż samotność nie jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj się przełamać i otworzyć, a inni z pewnością będą skorzy do pomocy.

Lekarz Psycholog: JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU MYŚLI SAMOBÓJCZYCH; WAS IM FALLE VON SELBSTMORDGEDANKEN ZU TUN; WHAT TO DO IN CASE OF SUICIDAL THOUGHTS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.