Leczenie Jak pracować nad swoim charakterem przyczyny. Co znaczy otoczeniu. Robota nad własnymi.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pracować nad swoim charakterem?

Definicja z ang. How to work on his character, z niem. Wie auf seinen Charakter zu arbeiten.

Co to znaczy: Każdy z nas ma wady, które przeszkadzają nam samym czy także nie odpowiadają otoczeniu. Robota nad własnymi wadami jest niezwykle istotna, gdyż kształtuje ona naszą mocną wolę i samozaparcie. Istnieje sporo sposobów by pozbyć się swoich wad i równocześnie rozwijać własne zalety. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek.
krok 1
Jednym ze sposobów na pozbycie się swoich wad jest częste narażanie się na sytuacje, gdzie daje znać o sobie nasza słabość. Jeżeli np. masz słabość do słodyczy i jesteś łasuchem - stawiaj sobie na widok różne słodkości. Na początku na pewno będziesz ulegać pokusie, jednak po jakimś czasie dostrzeżesz, iż Twoja wada jest śmieszna, ponieważ zachowujesz się jak małe dziecko zamiast zachować umiar. Jeżeli jednak każdego dnia znajdujesz się w tych przypadkach i to w dalszym ciągu nie poskutkowało to nie ma sensu stosować tej sposoby, gdyż może ona jedynie pogłębić nasze złe przyzwyczajenia. Ta sposób jest dobra dla tych osób, których wada „ujawnia się” od czasu do czasu.
krok 2
Jeżeli ktoś pochwala Twoje zalety - „nie spoczywaj na laurach”. Powinieneś się cieszyć, iż ktoś je docenia, ale rób wszystko by nie zamieniły się one w wady, gdyż zarozumialstwo jest jedną z najgorszych wad jakie może posiadać człowiek. Nigdy nie należy być zbyt pewnym siebie, ponieważ nie wiadomo co może się zdarzyć w życiu. Wyzbądź się więc pychy i nigdy nie wywyższaj się nad innych.
krok 3
Stawiaj sobie stopniowe cele. Zbyt wygórowane wymogi na sam początek mogą Cię zniechęcić i sprawią, iż stracisz ochotę i chęć do walki. Jeżeli np. jesteś bałaganiarzem to nie mów sobie od razu, iż jeżeli każdego dnia nie będziesz miał porządku w pokoju to jesteś nic niewart. Nie można tak mówić. Ustal sobie na początek, iż będziesz sprzątał dwa razy w tygodniu, lecz za to porządnie. jeżeli wyrobisz sobie taki nawyk, podnoś sobie poprzeczkę. Taka taktyka znajduje wykorzystanie w niwelowaniu każdej wady. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość i samozaparcie, gdyż nie od razu da się zmienić złe przyzwyczajenia, które „budowały się” w nas poprzez kilka lat. Systematyczność z pewnością zapewni Ci efekt. Dla lepszej motywacji po każdym małym sukcesie gwarantuj sobie nagrodę, na przykład wyjście na zakupy czy całodniowy relaks. Wybierz to co sprawia Ci największą przyjemność. Nagroda motywuje do działania i wyzwala pozytywne emocje - działa lepiej niż nakazy i zakazy. Zostaje nam tylko zawzięcie pracować nad sobą!
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.