Leczenie Jak się zahipnotyzować przyczyny. Co znaczy sposób. Możemy rzucić palenie, przestać pić.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak się zahipnotyzować?

Definicja z ang. How to hypnotize, z niem. Wie zu hypnotisieren.

Co to znaczy: Dzięki autohipnozie możemy zaprogramować nasze ciało i nasz umysł w dowolny sposób. Możemy rzucić palenie, przestać pić, zacząć być optymistami czy świetnymi kochankami. Wszystko brzmi oczywiście bardzo pięknie, jednak musimy liczyć się z tym, iż wprowadzenie siebie w stan hipnozy w ogóle nie jest takie łatwe. Jednak co jest pocieszające - da się to zrobić - trzeba tylko trochę poćwiczyć.
Wygodny fotelŚwieceZegarek kieszonkowyAutohipnoza na CDRelaksacyjne CD
krok 1
Zaakceptuj fakt, iż hipnoza to wprowadzenie się w stan transu. Musisz być bardzo skoncentrowany, lecz równocześnie musisz mieć świadomość tego, co odbywa się wokół ciebie.
krok 2
Usiądź wygodnie w fotelu albo połóż się na kanapie w cichym zakątku domu. Upewnij się, iż twoje ubrania są luźne i wygodne, a temperatura nie jest zbyt wysoka czy także zbyt niska. Włącz relaksującą muzykę.
krok 3
Zmniejsz natężenie światła, żeby nie było ono zbyt jasne. W czasie hipnozy nie ma potrzeby, aby było całkiem ciemno. Możesz wokół rozłożyć i zapalić świece.
krok 4
Zrelaksuj się. Oczy możesz mieć otwarte albo zamknięte, w zależości tylko od ciebie. Istotne jest aby poczuć się komfortowo.
krok 5
Rozluźnij się. Poczuj iż każdy twój mięsień staje się bezwładny. Rozluźniaj mięśnie po kolei od dołu ciała do góry. Zacznij od palców w stopach, potem całe stopy, łydki, uda, brzuch, dłonie, ręce i tak dalej Pozwól swojemu umysłowi odpocząć. Poczuj się dobrze.
krok 6
Oddychaj głęboko i przytrzymuj wdechy. Poczuj jakby wszystkie twoje zmartwienia i cały stres zostały wyssane z ciała i głowy do płuc. Wypuszczaj powoli powietrze z płuc i zobacz wszystko się od ciebie oddala.
krok 7
Zwróć uwagę na różne barwy każdego problemu. Patrz jak one odpływają i rozpuszczają się w powietrzu. Z każdym oddechem będziesz się czuć bardziej zrelaksowana.
krok 8
Poczuj własne serce. Jego bicie jest mocne i powolne. Odczuwasz je coraz wolniej i wolniej. Przy każdym wydechu twoje ciało jest coraz bardziej zrelaksowane. Jesteś spokojny i bezpieczny. Usłysz bicie swego serca, powolne bicie.
krok 9
Poczuj własne palce. Są one takie puste i lekkie. Lekkość ta powoli rozprzestrzenia się po twoich nogach, biodrach, a następnie plecach. Twoje ciało jest puste. Możesz poprzez nie przejrzeć na drugą stronę.
krok 10
Poczuj własne ramiona. Są one puste. Twoje barki są puste. Twoja szyja jest pusta. Twoja głowa jest luźna i lekka. Czujesz się spokojna.
krok 11
Poczuj jak ciecz rozpoczyna napływać do twojego ciała poprzez pępek. Jest ona granatowa. Czujesz się znakomicie i komfortowo. Obserwuj jak wypełnia ona twoje ciało, każdy zakamarek. Jeżeli będziesz kompletnie wypełniona, poczujesz spokój i całkowita swobodę.
krok 12
Teraz otwórz oczy i usiądź. Twoje niebiańskie wspaniałe odczucie zostanie z tobą.
Wskazówki i ostrzeżenia
Pamiętaj, iż hipnoza jest umiejętnością, która jak każda inna, powinna być ćwiczona.Możesz kupić płyty CD z autohipnozą. W zależności od tego, czego pragniesz możesz wybrać płytę z wieloma afirmacjami na przykład boska kochanka, boski kochanek, pobudzenie własnej wartości, bogactwo, optymizm itp (link do sklepu z płytami poniżej).
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.