Leczenie Jak znaleźć zgubioną rzecz przyczyny. Co znaczy Jesteś już spakowana na wakacje, lecz nie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak znaleźć zgubioną rzecz?

Definicja z ang. How to find a lost thing, z niem. Wie eine verlorene Sache zu finden.

Co to znaczy: Znów spóźniłaś się do pracy, gdyż nie mogłaś znaleźć kluczyków do samochodu? Jesteś już spakowana na wakacje, lecz nie możesz sobie przypomnieć, gdzie położyłaś paszport? Może nie znalazłaś się w żadnej z tych sytuacji, lecz pewnie regularnie masz problemy ze znalezieniem różnych elementów. Skorzystaj z poniższych wskazówek, a podpowiem ci jak znaleźć zgubioną rzecz. Dlatego zaoszczędzisz czas i nerwy.
krok 1
Sprawdź własne najbliższe otoczenie. Dokładnie przeszukaj pokój albo pomieszczenia, w których dana rzecz może się znajdować. Nie przeszukuj jednak każdego zakamarka, nie szukaj rzeczy pod stosem ubrań, czy w kieszeniach wszystkich spodni. Zamiast tego zwyczajnie rozejrzyj się dookoła i sprawdź, czy nie położyłaś tego gdzieś na wierzchu.
krok 2
Sprawdź czy dana rzecz nie leży tam, gdzie zwykle się znajduje. Jeżeli zgubiłaś kartę, na początku oczywiście sprawdź swój portfel. Jeżeli nie możesz znaleźć kluczy, sprawdź czy nie ma ich w drzwiach, mogłaś zwyczajnie zapomnieć ich wyjąc. Czasami rzeczy są dokładnie tam, gdzie je sami zostawiliśmy.
krok 3
Sprawdź siebie. To brzmi głupio, lecz czasami możemy zapomnieć, iż okulary, których szukamy mamy na szyi, założone na głowie albo nawet na oczach. Sprawdź każde z oczywistych miejsc jeszcze raz, nawet gdy masz pewność, iż danej rzeczy tam nie ma. Sprawdź dokładnie własne kieszenie. Czy by z pewnością są puste? Czy dotarłaś aż do ich dna? Sprawdź również kieszenie kurtek i płaszczy, które ostatnio nosiłaś. Może zagubiona rzecz utknęła gdzieś pod podszewką.
krok 4
Dokładniejsze poszukiwania. Teraz, gdy już wiesz, iż element nie leży na widoku, bardziej szczegółowo spójrz na swój dom i samochód. Jeżeli masz w mieszkaniu bałagan, zajmie ci to nieco więcej czasu. Upewnij się, iż robisz to dokładnie. Większość ludzi codziennie wykonuje te same czynności, co nieco zawęża region poszukiwań. by zaoszczędzić czas wyeliminuj miejsca o małym prawdopodobieństwie znalezienia szukanej rzeczy (na przykład klucze w kominku). Na pewno na początku pobieżnie przeglądnęłaś wszystkie miejsca, w których bywasz najczęściej. Wróć się i tym razem przeszukaj je znacznie dokładniej.
krok 5
Wysprzątaj otoczenie. Spróbuj zrobić porządek w swoim pokoju, domu, samochodzie, torebce, plecaku czy innym miejscu, w którym prawdopodobnie zgubiłaś daną rzecz. Elementy rzadko znikają z doskonale posprzątanych miejsc. Tylko dokładne sprzątanie może pomóc ci w odnalezieniu zguby. Jeżeli i to zawiedzie, co najmniej będziesz mieć porządek.
krok 6
Wróć pamięcią do czasu i sytuacji, w której ostatnio używałeś zagubionej rzeczy. Czy wzięłaś ją do pracy albo do przyjaciela? Miałaś ją ostatnio w autobusie albo restauracji? Kiedy ostatnio jej używałaś? Odtworzenie danej sytuacji może w rezultacie doprowadzić cię do danej rzeczy. zwykle rzeczy giną, gdy coś rozprasza naszą uwagę. Być może ktoś sprzątał pomieszczenie i przeniósł element w inne miejsce? Gdzie mógłby to położyć?
krok 7
Pomyśl, iż właśnie trzymasz ten element i zastanów się, gdzie byś go odłożyła. Idź w pierwsze miejsce, które pojawi się w twojej głowie. Może znajdziesz go właśnie tam.
krok 8
Zadzwoń do ludzi i miejsc, które odwiedziłaś w ostatnim czasie. Być może przechowali oni ten element i czekają, aż ktoś się po niego zgłosi.
krok 9
Poproś innych o pomoc w szukaniu. Uzyskanie pomocy od innych regularnie powiększa twoje szanse na znalezienie utraconego przedmiotu. Mogą to być członkowie rodziny, przyjaciele, kierowca autobusu, czy ktoś zupełnie obcy. Możesz również zamieścić ogłoszenie w lokalnej gazecie albo nakleić je na osiedlowym słupie. To może być bardzo przydatne w czasie poszukiwań bardziej wartościowych rzeczy.
krok 10
Szukaj wedle przyjętym planem. W zależności od otoczenia, spróbuj wymyślić jakiś mechanizm szukania, by mieć pewność, iż wszędzie zajrzałaś. Dla przykładu jeżeli zgubiłaś coś na trawniku, możesz zacząć poszukiwania sama albo z pomocą innych, lecz wg jakiegoś ustalonego planu.
krok 11
Weź pod uwagę to, iż element mógł zostać skradziony. Nie wpadaj w panikę. Zastanów się ile może być warty i kto mógłby chcieć go mieć. Oczywiście jeżeli element jest niewiele wartościowy, istnieje małe prawdopodobieństwo, iż ktoś go ukradł. Jednak nigdy nic nie wiadomo – czasami ludzie kradną rzeczy z pozornie bezsensownych powodów.
krok 12
Odczekaj jakiś czas. Czasami element może odnaleźć się dopiero po pewnym czasie. Twoja siostra odkurzy miejsce, o którym ty nigdy wcześniej nie pomyślałaś i być może natknie się na daną rzecz. Chyba iż to jest coś, czego zgubienie może spowodować sporo poważnych problemów (karta kredytowa, telefon komórkowy, dowód osobisty i tym podobne). Wówczas natychmiast zgłoś sprawę na policję i zadzwoń do banku w celu zablokowania karty.
krok 13
Kolejnym razem postaraj się, aby niczego już nie zgubić. Zawsze odkładaj elementy w wyznaczone miejsce, uporządkuj swój dom i zaznacz specjalne miejsce do przechowywania cennych rzeczy.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.