Leczenie Jak chronić oczy przyczyny. Co znaczy telewizji i prowadzenie samochodu, mają znaczący.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak chronić oczy?

Definicja z ang. How to protect your eyes, z niem. Wie Sie Ihre Augen zu schützen.

Co to znaczy: Długookresowa koncentracja wzroku - robota przy komputerze, częste oglądanie telewizji i prowadzenie samochodu, mają znaczący wpływ na pogorszenie się wzroku. Oczy są podrażnione, pieką i regularnie łzawią. Jak zadbać o wzrok?
krok 1
Ustawienie stanowiska pracy
* Poprawna odległość od monitora wynosi ok. 60 cm.
* Tło za monitorem nie powinno być zbyt ciemne. Spory kontrast między ciemnym tłem a jasnym monitorem bardzo męczy oczy.
* Suche powietrze ma niekorzystny wpływ na nasze oczy. Zadbajmy, by w pokoju, gdzie pracujemy znajdował się nawilżacz powietrza. O ile temperatura na zewnątrz na to pozwala, regularnie wietrzmy pomieszczenie.
* W okolicy monitora postawmy sobie jakąś roślinę doniczkową. Zieleń wpływa kojąco na nasze oczy i samopoczucie. Rośliny dodatkowo polepszają jakość powietrza.
krok 2
Ćwiczenia relaksujące (eye-fitness)
Gimnastyka oczu to ćwiczenia, które relaksują i wzmacniają mięśnie rogówki. Ćwiczenia powinny być powtarzane co godzinę.
* Oderwij wzrok od komputera i przenieś własne spojrzenie w dal. Najlepiej wyjrzyj poprzez okno, popatrz na drzewa i krzewy.
* Oprzyj się wygodnie na krześle. Zataczaj gałkami ocznymi jak największe okręgi, najpierw w jednym kierunku, później w drugim.
* Ćwiczenia na poprawę akomodacji. Ustawiamy palec na odległość ok. 20 cm od oczu. Uważnie na niego patrzymy, po czym szybko przenosimy wzrok na element położony dalej.
* Zamknij oczy na 10 sek po czym otwórz i mrugaj poprzez minutę. Mruganie poprawia stopień nawilżenia oczu.
Jeżeli regularnie zapominasz o ćwiczeniach na wzrok, zainstaluj sobie na komputerze darmowy program przypominający o przerwach w czasie pracy. Workrave to program, który dodatkowo posiada szczegółowe instrukcje ćwiczeń przeznaczonych do wykonywania przed komputerem.
krok 3
Witaminy dla ochrony oczu
Często zażywaj witaminy dla oczu. Zawierają one komponenty odżywcze, które w pozytywny sposób wpływają na poprawę wzroku i łagodzą symptomy zmęczenia oczu.
* Visiomaxi - chronią przed utratą wzroku, kataraktą i ślepotą zmierzchową, pomagają w odnowie ostrości widzenia, wskazane dla osób spędzających wiele czasu przy komputerze, telewizji, dla osób które regularnie prowadzą auto.
* Vitavision - składniki tego preparatu poprawiają umiejętność widzenia, łagodzą symptomy przemęczenia oczu. Zapobiegają krwawieniom do siatkówki jak także poprawiają ostrość widzenia.
* Maxivision - Zawarta w kapsułkach Luteina ochroni nasze oczy przed promieniowaniem UV, zaś zawarte witaminy C i E chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
krok 4
Pielęgnacja oczu
Wacik kosmetyczny moczymy w świeżo parzonej, mocnej, czarnej herbacie po czym nakładamy na oczy. Okład trzymamy poprzez ok. 10 min.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.