Leczenie Domowe sposoby na katar przyczyny. Jak leczyć chusteczki trwale uniemożliwia żadne inne.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Domowe sposoby na katar

Definicja z ang. Household remedies for hay, z niem. Hausmittel für Heu.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku DOMOWE SPOSOBY NA KATAR: Nie ma nic bardziej denerwującego niż katar. Ciągłe przytykanie do nosa chusteczki trwale uniemożliwia żadne inne zajęcia. Skuteczność domowych sposobów na katar jest różna w zależności od tego, jaka jest jego powód. Może to być przeziębienie, grypa albo zwykła alergia. Jeżeli cierpisz na katar alergiczny, najprostszym i najskuteczniejszym metodą będzie zidentyfikowanie alergenu i usuwanie go z twojego otoczenia, o ile oczywiście to jest możliwe. Jeżeli katar ciągle nie mija albo związany jest z przeziębieniem albo grypą, wypróbuj opisane poniżej domowe metody na „cieknący nos”.
krok 1
Niezwykle skutecznym remedium na katar jest rozpuszczenie jednej łyżki soli w szklance ciepłej wody i wkropienie (dzięki kroplomierza) po jednej kropli do każdej z dziurek. Weź przy tym głęboki oddech, tak aby kropla wniknęła głęboko w nozdrza, a następnie wysmarkaj nos. Woda z solą pomoże usunąć z nosa toksyny i drażniące substancje.
krok 2
Pomóc zatrzymać katar może także cebula. Zamocz świeżo ukrojony plasterek cebuli na sekundę w szklance wrzątku. Kiedy woda wystygnie, wypij ją. Przygotuj jednokrotnie większą porcję, tak aby mieć wiele wywaru pod ręką. Jego smak nie należy do przyjemnych, lecz wypij co najmniej kilka łyków na dzień.
krok 3
Jeżeli masz silny żołądek, zjedz surową cebulę i zapij octem. Jeżeli nie poradzisz sobie z cebulą, wystarczy sam ocet :)
krok 4
Udrożnić nos pomogą także ostre potrawy albo przyprawy, takie jak imbir, pieprz cayenne i curry.
krok 5
Zamiast stosować kupione w aptece tabletki, połknij łyżeczkę tartego chrzanu, a jeżeli lubisz czosnek – jedz go tyle, ile dasz radę. Możesz także spróbować żuć imbir.
krok 6
Pamiętaj o spożywaniu dużej ilości płynów, ciepłych zup i herbat ziołowych. Skutecznym remedium na katar jest także ciepła woda albo mleko zmieszane ze szczyptą kurkumy.

Lekarz Internista: DOMOWE SPOSOBY NA KATAR; HAUSMITTEL FÜR HEU; HOUSEHOLD REMEDIES FOR HAY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.