Leczenie Jak leczyć anginę u dzieci przyczyny. Co znaczy oddechowych przed infekcjami, lecz same.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć anginę u dzieci?

Definicja z ang. How to treat a sore throat in children, z niem. Wie eine Halsentzündung bei Kindern zu behandeln.

Co to znaczy: Angina to stan zapalny migdałków. Migdałki mają zapewnić ochronę górnych dróg oddechowych przed infekcjami, lecz same mogą być podatne na zakażenia bakteryjne albo wirusowe. Symptomy anginy obejmują ból gardła, zwiększenie migdałków podniebiennych i ich zaczerwienienie, mogą wystąpić również żółte plamy, trudności w przełykaniu, podwyższona temperatura, czasem nieświeży oddech. Dziecko może także odczuwać ból ucha i czasowo niedosłyszeć. Angina może pojawić się już nawet u rocznych dzieci, a potem nawracać nawet w wieku dorosłym. Poniżej znajdziesz wskazówki jak leczyć anginę u dzieci.
krok 1
Jeżeli dziecko skarży się na ból gardła, złe samopoczucie i ma trudności w przełykaniu, oglądnij jego migdałki. Poproś, aby dziecko odchyliło głowę do tyłu, dociśnij jego język czystą łyżą i każ mu powiedzieć "aaa". Spowoduje to otwarcie gardła, a ty będziesz mogła sprawdzić, czy migdałki są zaczerwienione albo powiększone. Jeśli zauważysz jakieś niepokojące symptomy, udaj się do lekarza.
krok 2
Jeśli diagnoza się potwierdzi, zapewnij dziecku wiele odpoczynku. Podawaj mu sporą liczba płynów i serwuj jedzenie, które jest łatwe do spożycia, takie jak zupy albo jogurt. Herbata z cytryną i miodem pomoże oczyścić i uspokoić gardło.
krok 3
Można masować szyję, gardło i klatkę piersiową olejkami aromatycznymi albo stosować rozgrzewające kompresy. Olejek z drzewa herbacianego jest znany z właściwości przeciwwirusowych, antybakteryjnych i antyseptycznych. Cytryna jest także dobrym środkiem antyseptycznym i może pomóc w walce z infekcją. Imbir pomoże pokonać katar. Lawenda, rumianek, drzewo sandałowe i tymianek mają także właściwości lecznicze, które mogą pomóc w zwalczaniu infekcji. Najlepiej zmieszać 4 krople któregokolwiek z wymienionych olejków zapachowych z ciepłą wodą i stosować jako kompres. Mieszankę tą można także wmasować w skórę.
krok 4
Zaleca przede wszystkim dietę bogatą w owoce i kąpiele z solą z Epson. Wskazane jest przyjmowanie dużej dawki witaminy C, witaminy A i beta-karotenu. Płukanie gardła ciepłą wodą z solą, cytryną albo preparatami ziołowymi także korzystnie wpłynie na mechanizm leczenia. Ponadto warto na godzinę owinąć gardło bawełnianą ściereczką nasączoną letnią wodą. Przyczyni się to do powiększenia przepływu limfy w tej okolicy, a co za tym idzie – do szybszego wyleczenia.
krok 5
Zaleca się płukanie gardła roztworem dzikiego indygo, tymianku albo mirry, które mają właściwości antyseptyczne.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.