Leczenie Jak pokonać samotność przyczyny. Jak leczyć zdajemy sobie sprawę, iż jesteśmy sami.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pokonać samotność?

Definicja z ang. How to overcome loneliness, z niem. Wie die Einsamkeit zu überwinden.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK POKONAĆ SAMOTNOŚĆ: Zapewne każdemu z nas dokuczała kiedyś samotność. To jest okropne uczucie, gdy zdajemy sobie sprawę, iż jesteśmy sami. Uświadamiamy sobie, iż nasze relacje z innymi ludźmi nie są takie, jakie być powinny, brak nam drugiej osoby i przyjaciół. Lecz nie zawsze jest tak jak myślisz, może zwyczajnie wystarczy wyjść z domu i otworzyć się na ludzi. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak zwalczyć samotność, a samotne wieczory w domu odejdą w zapomnienie.
krok 1
Staraj się jak najwięcej czasu spędzać z przyjaciółmi i ze znajomymi. Umów się na wspólne wyjście do kina, pubu czy restauracji. Zorganizuj sobie babski wieczór albo wybierz się na męskie rozmowy przy piwku. Pogaduszki dobrze Ci zrobią, a Twój humor na pewno się poprawi.
krok 2
Zorganizuj przyjęcie u siebie w domu. Przygotuj kolację, wypożycz dobry video i przede wszystkim zaproś znajomych. Uruchom własną wyobraźnie i wymyśl coś oryginalnego. Przekonasz się, iż masz przyjaciół, na których zawsze możesz liczyć i z którymi możesz dobrze się bawić i przyjemnie spędzać czas.
krok 3
Spędzaj więcej czasu pośród natury - uprawiaj ogródek, posiedź na ławce w parku, spaceruj, oglądaj zachodu słońca - to jest świetny sposób na odczucie, iż jest się częścią czegoś znacznie większego od siebie.
krok 4
Zostań wolontariuszem. Zadzwoń do biura koordynacyjnego wolontariatu w twoim mieście i dowiedz się gdzie twoje zdolności i cechy byłyby bardzo przydatne. Pracując w wolontariacie pomagasz dwóm osobom - komuś i sobie. Pomagając komuś sprawisz sobie przyjemność - będziesz czuć się szczęśliwy i nie będziesz już samotny.
krok 5
Przede wszystkim nie siedź samotnie w domu. Znajdź nowych znajomych. na pewno nie to jest łatwe, lecz jak będziesz siedzieć w domu i zadręczać się myślami to nowi znajomi sami do drzwi nie zapukają. Wybierz się na spacer, do kina na niezłą komedię, idź do baru. Może akurat to będzie Twój dzień. Jeżeli jednak boisz się samotnych wyjść, uruchom komputer i zaloguj się na portalach randkowych – masz szanse poznać tam wielu ciekawych ludzi. Może nawet spotkasz własną miłość? Pamiętaj jednak by jej nigdy na siłę nie szukać.
krok 6
Włącz radio, posłuchaj głośnej muzyki, potańcz – na pewno poczujesz się lepiej. Włącz telewizor i poszukaj dobrego filmu albo weź do ręki niezłą książkę – tocząca się tam akcja wciągnie cię i zapomnisz o samotności.
krok 7
Poszukaj interesującej pracy, znajdź sobie hobby i jakieś zajęcie. Może poznasz ludzi, z którymi będziesz miała sporo wspólnych tematów do rozmowy i będziesz dzielić z nimi własne pasje.
krok 8
Korzystaj z Internetu. Dzięki poczcie i komunikatorom możesz porozumieć się ze znajomymi, którzy mieszkają daleko. Czaty i kluby dyskusyjne pomogą Ci poznać ludzi o tych samych zainteresowaniach i poszerzać Twoje hobby. Pamiętaj jednak, aby Internet dawkować z umiarem.

Lekarz Internista: JAK POKONAĆ SAMOTNOŚĆ; WIE DIE EINSAMKEIT ZU ÜBERWINDEN; HOW TO OVERCOME LONELINESS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.