Leczenie Jak postępować z dziećmi z ADHD przyczyny. Co znaczy zaburzenie, które w dzisiejszych.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak postępować z dziećmi z ADHD?

Definicja z ang. How to deal with children with ADHD, z niem. Wie mit Kindern mit ADHS umgehen.

Co to znaczy: ADHD, a więc zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, to jest zaburzenie, które w dzisiejszych czasach występuje coraz częściej. Choroba ta może pojawić się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Jej konsekwencje utrudniają życie przeważnie osobom znajdującym się w najbliższym otoczeniu chorego. Rodzice takiego dziecka muszą mieć nieograniczone pokłady cierpliwości i spokoju. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest określany jako choroba o podłożu genetycznym. Zaburzenia genetyczne przyczyniają się do pojawienia się cech takich jak: impulsywność, trudności z koncentracją uwagi, czy także nadpobudliwość ruchowa. Wiąże się to z zakłóceniami pomiędzy układem dopaminowym i noradrenalinowym w centralnym układzie nerwowym. W poniższym artykule znajdziesz wiadomości o sposobach radzenia sobie z dziećmi, u których stwierdzono ADHD.
krok 1
Po pierwsze zajmijmy się charakterystyką tej choroby. Jak już wcześniej wspomniano, osoby cierpiące na ADHD nie są w stanie skupić uwagi na jednej rzeczy poprzez dłuższy czas. Ich umiejętności percepcyjne są ograniczone. Regularnie mają tzw. „słomiany zapał”. W jednej chwili zajmują się rysowaniem, a w następnej skaczą po łóżku rzucając poduszkami. W związku z ich nadpobudliwością regularnie mają problemy z nauką. Dodatkowo mogą pojawić się konflikty z rówieśnikami.
krok 2
Jak sobie z tym wszystkim radzić? Po pierwsze musisz zdać sobie sprawę, iż dziecko z ADHD nie zdaje sobie sprawy ze swojej dolegliwości. Jednak jeżeli ty będziesz zdawać sobie z tego sprawę, łatwiej będzie ci pokonywać trudności. Będziesz mieć więcej cierpliwości i wyrozumiałości, gdyż łatwiej zrozumiesz, iż za większość rzeczy jest odpowiedzialny zespół nadpobudliwości psychoruchowej, a nie twoje dziecko.
krok 3
Jak postępować z tego typu dziećmi? Należy angażować dzieci w czynności, które są dość łatwe do osiągnięcia i można je wykonać w dość krótkim czasie. Dlaczego? gdyż dzieci z ADHD są niecierpliwe. regularnie podejmują się różnych zadań, a następnie nie kończą ich. Skończenie czynności musi znajdować się w granicach możliwości dziecka.
krok 4
Rola rodziców nie ogranicza się jedynie do powyższych rad. Rodzice powinni kontrolować mechanizm nauki dziecka, a tym samym przypominać o jego obowiązkach. Pamiętajmy jednak, tak aby nie przesadzać z zadaniami dla dziecka. Powinny być one dostosowane do jego możliwości. Rodzice powinni także wspierać dziecko, pomagać mu w czytaniu i pisaniu.
krok 5
Istotną rzeczą jest unikanie agresji słownej i fizycznej. to jest główna wskazówka. Tego typu sytuacje mogą jedynie dodatkowo pobudzić dziecko i spowodować nerwowe tiki. Pamiętaj, iż nie możesz pozwolić dziecku dać się zdominować. Dlatego także do wychowania dzieci z ADHD jest potrzeba anielska cierpliwość i niezwykła mądrość.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.