Leczenie Jak się wysypać? Przyczyny bezsenności. przyczyny. Co znaczy przewracanie się z boku na.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak się wysypać? Przyczyny bezsenności.?

Definicja z ang. How to crash? Causes of insomnia., z niem. Wie zum Absturz zu bringen? Ursachen von Schlaflosigkeit..

Co to znaczy: Nie możesz zasnąć do późna i budzisz się niewyspany? Pobudka w środku nocy, przewracanie się z boku na bok, nie wspominając o powtórnym zaśnięciu. Coraz więcej osób cierpi na bezsenność. Prócz prostych patentów, takich jak choćby tabletki nasenne (które de facto nie są zdrowe), możemy liczyć barany ;) Jednak w najwyższym stopniu warto poznać powody bezsenności, aby móc sobie z nią radzić. Jeżeli znasz problem bezsenności, przeczytaj poniższy artykuł i zmień własne życie już dziś.
krok 1
Bezsenność może być rezultatem nadużywania alkoholu, kawy, mocnej herbaty czy narkotyków, a nawet niektórych leków. To oczywiste, staraj się unikać pewnych używek w godzinach wieczornych. Przed pójściem do łóżka łyknij witaminę B5. To najlepsze antidotum na nadmiar kortyzolu, hormonu stresu. A z pewnością jest zdrowsza od tabletek nasennych.
krok 2
W młodym wieku wpadamy w tak zwany błędne koło. Imprezujemy,albo siedzimy przy komputerze do późna, następnie śpimy do południa. Przełam to. Udało Ci się zwlec z łóżka o 9 rano? Popołudniu z pewnością zmorzy Cię sen. Nie drzem! Idź na spacer. Wieczorem połóż się wcześniej. Po kilku dniach - organizm nareszcie się przyzwyczai.
krok 3
Wiadomo - stres, nerwy i napięcie uniemożliwiają nam sen. Niestety to są czynniki nieuchronne w dzisiejszym świecie. Staraj się czas wieczorny spędzić spokojnie. Zamknij wszystkie sprawy w umyśle. Napij się melisy. Poczytaj książkę, pozwól organizmowi wyciszyć się i przygotować do snu. Regularnie działamy na wysokich obrotach cały dzień, aż do późnych godz. wieczornych, licząc, iż szybciej zaśniemy. To błąd. Nie na każdego to działa. Możesz zwyczajnie nie móc zasnąć ze zmęczenia. Dlatego istotne jest uspokojenie i wyciszenie organizmu przed snem.
krok 4
Twoja sypialnia musi być bardzo komfortowym miejscem dla Ciebie. Przed snem przewietrz pokój, weź aromatyczną kąpiel. Usuń z sypialni zegary, zadbaj o to, by hałas czy światło nie przeszkadzały Ci w zaśnięciu, na przykład zbyt hałaśliwy budzik. Spraw sobie wygodne łóżko. Nierówne czy zbyt twarde może wywołać dolegliwości utrudniające sen. Twój nocny strój także musi być komfortowy. Musisz czuć się wygodnie. Położenie się do łóżka w piżamie ma być dla Ciebie przyjemnością, na którą czekasz cały dzień.
krok 5
Jeżeli będziesz zmuszał się do snu, tym bardziej nie będziesz mógł zasnąć. Nie powtarzaj sobie: muszę zasnąć, ponieważ jutro znowu będę nieprzytomny. Wycisz się, zbierz myśli, rozluźnij się. Nie myśl już o dręczących Cię kwestiach. Jeżeli po 20-30 min nie zaśniesz - wstań. Napij się wody, pospaceruj chwilę po mieszkaniu, rozwiąż krzyżówkę, potem spróbuj znowu się położyć. Nie leż w napięciu i złości, iż sen nie przychodzi.
Wskazówki i ostrzeżenia
Ureguluj swój tryb życia, staraj się robić każdego dnia to samo o tej samej porze.Wstawaj każdego dnia o tej samej porze bez względu na to, czy masz za sobą przespaną noc, czy także nie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.