Leczenie Leczenie chrapania przyczyny. Jak leczyć chrapiącej, lecz zdecydowanie jest uciążliwe dla.

Czy pomocne?

66% pozytywne
3 głosy

Leczenie chrapania

Definicja z ang. treatment of snoring, z niem. Behandlung des Schnarchens.

Jak leczy LARYNGOLOG w przypadku LECZENIE CHRAPANIA:

Chrapanie jest bardzo uciążliwą dolegliwością. Zwykle nie przeszkadza osobie chrapiącej, lecz zdecydowanie jest uciążliwe dla osób śpiących w pobliżu. Chrapanie męczy, drażni, nie pozwala spać, przyczynia się do bezsenności, nie wysypiania się i zmęczenia w czasie dnia. Niestety chrapać zdarza się prawie każdemu. Przyjmuje się, iż ok. trzydziestu proc. ludzi ma problemy z chrapaniem.

Chrapanie jest wywołane poprzez zbyt mały prześwit w gardle (gardło jest za ciasne) i utrudniony przepływ powietrza do płuc. w czasie snu rozluźnione mięśnie gardła powodują zawężenie prześwitu przez opuszczenie błon śluzowych. Miękkie błony śluzowe gardła, podniebienia i języczek są wprawiane w wibracje poprzez przepływające powietrze i w ten sposób zaczynają emitować ten jakże nieprzyjemny dźwięk.

Wyróżnia się kilka przyczyn chrapania:


- alergie – błona śluzowa i tkanki miękkie są spuchnięte, dlatego blokują swobodny przepływ powietrza,
- otyłość – nadwaga i znaczna otyłość powodują pomniejszenie prześwitu w gardle,
- osłabienie mięśni gardła – słabsze mięśnie nie są w stanie utrzymać tkanek i powodują ich opadanie, a co za tym idzie zamykanie gardła,
- inne powody – chrapanie może być właściwością genetyczną, może pojawiać się okresowo w czasie przeziębienia, stany zapalnego, osłabienia organizmu.

Chrapanie nie tylko jest uciążliwe, wskutek nieznośnego dźwięku. Może także okazać się początkiem groźnej choroby – bezdechu nocnego. Drogi oddechowe mogą być blokowane na dłuższy czas, tak jak przy chrapaniu, lecz gardło zostaje zamknięte kompletnie. Po chwili następuje przebudzenie i cały mechanizm rozpoczyna się od nowa. Osoby cierpiące na bezdech nocny zwykle nie wysypiają się dobrze – ich sen jest płytki i przerywany. Ta choroba może prowadzić do poważniejszych powikłań, jak problemy z układem krążenia, niedotlenienie mózgu, nadwyrężenie mięśnia sercowego.

jeżeli chcemy pozbyć się chrapania, musimy udać się do lekarza, najlepiej laryngologa. Wykona on badania, które sprawdzą, czy cierpimy na bezdech nocny i czy chrapanie może zagrażać naszemu zdrowiu. >>jeżeli tak, leczenie operacyjne albo z pomocą szczególnych aparatów będzie niezbędne. Farmakologiczne leczenie chrapania nie przynosi skutków. Jedyną sposobem jest wykonanie zabiegu chirurgicznego albo używanie szczególnych aparatów zakładanych na noc. >>>jeżeli powodem chrapania jest nadwaga, należy schudnąć, a odbije się to z korzyścią dla całego organizmu.

Pomoc w przypadkach: Jak leczyć chrapanie; chrapanie; leczenie chrapania; lek na chrapanie; chrapanie nocne; chrapanie podczas snu; bezdech senny; jak pozbyć się chrapania; czy chrapanie można leczyć

Lekarz Laryngolog:LECZENIE CHRAPANIA; BEHANDLUNG DES SCHNARCHENS; TREATMENT OF SNORING; Jak leczyć chrapanie; chrapanie; leczenie chrapania; lek na chrapanie; chrapanie nocne; chrapanie podczas snu; bezdech senny; jak pozbyć się chrapania; czy chrapanie można leczyć.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Mi kazano najpierw schudnąć, ale jak to nie przyniosło rezultatów, to zdecydowałam się na zabieg celon u dr Michała Michalika w klinice MML i dopiero to pomogło. Zabiegi owszem, kosztują, ale te wszystkie bezskuteczne lekarstwa i "cudowne środki" też swoje kosztowały....