Leczenie Jak dbać o wzrok przyczyny. Co znaczy niedocenianym. Problemy zaczynają się dopiero, gdy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak dbać o wzrok?

Definicja z ang. How to take care of eyesight, z niem. Wie zu kümmern Sehkraft.

Co to znaczy: Oczy są niezwykle delikatnym narządem, niestety regularnie poprzez nas niedocenianym. Problemy zaczynają się dopiero, gdy zaczynamy odczuwać dolegliwości powiązane ze wzrokiem, zastanawiamy się wtedy co może być powodem. Piekące, łzawiące i zamglone oczy mogą doprowadzić do poważniejszych dolegliwości, warto więc stosować działania profilaktyczne i przyłożyć wszelkich starań, by nasz narząd wzroku pozostał w jak najlepszej kondycji.
krok 1
Jeżeli posiadasz zdiagnozowana poprzez lekarza okulistę wadę wzroku, nie unikaj noszenia okularów korekcyjnych. Zostały one przepisane po to, by wada dodatkowo się nie pogłębiała, zaniechanie ich noszenia może wpłynąć niekorzystnie.
krok 2
Każdy powinien posiadać jedną parę dobrych okularów słonecznych. Dobrych, a więc zakupionych u optyka i posiadających filtry chroniące przed promieniami słonecznymi. Gdy już posiadamy takie okulary, pamiętajmy o zabieraniu ich i sumiennym noszeniu, nie tylko w okresie letnich upałów, lecz również zimą, gdy słońce odbijające się od białego śniegu może być wyjątkowo uciążliwe.
krok 3
Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe, nie lekceważ zaleceń dotyczących czasu ich noszenia i przerw. Noszenie szkieł poprzez kilkanaście godz. na dzień, albo co gorsza sypianie w nich, wyjątkowo źle działa na powierzchnię gałki ocznej.
krok 4
Osoby pracujące przy komputerze, zawodowi kierowcy i wszyscy którzy na co dzień nadwyrężają wzrok, powinni często stosować sztuczne łzy albo żele ochronne do oczu. Zapewni to odpowiednie nawilżenie rogówki, poprzez cały czas.
krok 5
Tak popularne pośród pań, okłady ziołowe na oczy, efektywnie działają na skórę wokół oczu, ściągając ją i wygładzając, niestety wysuszają także rogówkę oka, dlatego okłady takie należy stosować z rozwagą. Wiele bezpieczniejsze i także dobrze działające na delikatną skórę są mokre i schłodzone płatki kosmetyczne.
krok 6
W czasie długotrwałej pracy przed monitorem albo czytaniu, warto robić regularne przerwy na ćwiczenia oczu. Ćwiczenia polegają na przykład na naprzemiennym spoglądaniu na coś co znajduje się blisko nas i coś mocno od nas oddalonemu.
krok 7
Dobrze nie tylko na oczy, lecz i na cały organizm działa odpowiednia wilgotność powietrza, warto więc zainwestować w nawilżacz do pomieszczenia gdzie najczęściej przebywamy.
krok 8
Naszą codzienną dietę warto wzbogacić o antocyjany, i witaminy A, C i E.
krok 9
Oczy powinny być wypoczęte, dlatego jeżeli poczujemy piasek pod powiekami i opadające mimowolnie powieki, nie warto ze sobą walczyć na siłę, tylko udać się na zasłużony odpoczynek.
krok 10
Obowiązkowo pamiętajmy także o profilaktycznych i kontrolnych wizytach u okulisty. jeżeli nie mamy problemów ze wzrokiem powinniśmy odwiedzać przychodnia co 3-5 lat.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.