Leczenie Jak dobrać oprawki okularów do kształtu twarz przyczyny. Jak leczyć zaobserwować nowy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak dobrać oprawki okularów do kształtu twarz?

Definicja z ang. How to select a spectacle frame to the shape of the face, z niem. Wie ein Brillengestell an die Form des Gesichts zu wählen.

Jak leczy OKULISTA w przypadku JAK DOBRAĆ OPRAWKI OKULARÓW DO KSZTAŁTU TWARZ: Noszenie okularów korekcyjnych już dawno przestało być wstydem, a wręcz można zaobserwować nowy trend, opierający na noszeniu tak zwany „zerówek” poprzez osoby nie posiadające wady wzroku.
Dziś rynek oferuje nam naprawdę szeroki wybór oprawek, możemy dopasować sobie nie tylko kształt, lecz także kolor oprawki, czy materiał z którego jest wykonana. Ostatnio bardzo modne stały się okulary tak zwany „kujonki”, a więc szerokie, plastikowe oprawki, które poprzez lata były znakiem rozpoznawczy szkolnych kujonów. Należy jednak uważać, gdyż ten typ okularów pasuje prawdę nielicznym i łatwo można popełnić "modową zbrodnię". Czym należy kierować się w czasie wyboru?
krok 1
Buzia okrągła charakteryzuje się tym, iż ma mniej więcej podobne wymiary zarówno w pionie jak i w poziomie. Do takiego kształtu najlepiej pasują oprawki prostokątne, mogące mieć także nieco większą szerokość. Kształt taki wydłuży i wyszczupli nieco twarz. Należy uważać jednak przy wyborze grubości oprawek, gdyż grube nie zawsze wyglądają dobrze, najbezpieczniejsze będą oprawki żyłkowe, a więc z wolnymi przestrzeniami na szkłach, wyglądają one bardzo delikatne i pasują właściwie każdemu.
krok 2
Trójkątna twarz, a więc taka posiadająca dość szerokie czoło, a wąska brodę, najlepiej prezentuje się w oprawkach gdzie dolna część jest wolna, a ich kształt zbliżony to jest prostokąta.
krok 3
Odwrócony trójkąt, gdy czoło jest wąskie, a twarz rozszerza się ku dołowi. W tej sytuacji chcemy nieco poszerzyć górną część, by zrównoważyć całość, do tego celu, najlepiej nadają się oprawki w kształcie kocich oczu.
krok 4
Twarz prostokątna, to taka posiadająca szerokie czoło, i podobne proporcje szerokości i długości buzi. Chcemy więc taka twarz nieco wydłużyć, w tym celu wybieramy owalne i wąskie oprawki, nadadzą one twarzy nieco kociego wyrazu, co wygląda wyjątkowo atrakcyjnie.
krok 5
Twarz owalna jest najłatwiejsza jeżeli chodzi o wybór kształtu oprawek. Do takiej buzi pasować będą właściwie każde. Szczęśliwi, posiadający właśnie ten kształt mogą przebierać w najróżniejszych kształtach i grubościach oprawek. Niemniej zachowujmy samokrytycyzm i dobierajmy okulary nie tylko do wygląda, lecz także codziennego stylu.
Pani księgowej, chodzącej na co dzień w eleganckich garsonkach niekoniecznie będą pasowały szalone, ostre barwy oprawek.
Wskazówki i ostrzeżenia
Oprawki prócz tego iż maja być ładne, przede wszystkim mają być wygodne. Dlatego dokładnie się zastanówmy czy nic nie ciśnie nas na skroniach albo za uszami, czy nie są za ciężkie, a noski zbyt zwarte.wielkość oprawek powinien być dopasowany wielkością do twarzy, nawet najładniejsze nie będą gdyż wyglądały dobrze jeżeli będą za małe.

Lekarz Okulista: JAK DOBRAĆ OPRAWKI OKULARÓW DO KSZTAŁTU TWARZ; WIE EIN BRILLENGESTELL AN DIE FORM DES GESICHTS ZU WÄHLEN; HOW TO SELECT A SPECTACLE FRAME TO THE SHAPE OF THE FACE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.