Leczenie Jakie są objawy młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów przyczyny. Jak leczyć.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jakie są objawy młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów?

Definicja z ang. What are the symptoms of juvenile rheumatoid arthritis, z niem. Was sind die Symptome von juveniler rheumatoider Arthritis.

Jak leczy ORTOPEDA w przypadku JAKIE SĄ OBJAWY MŁODZIEŃCZEGO REUMATOIDALNEGO ZAPALENIA STAWÓW: Młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą pojawiającą się u dzieci przed 16 rokiem życia. Przybiera ono jedną z trzech postaci: kilkustawowe MRZS, wielostawowe MRZS, układowe MRZS. Diagnoza tego schorzenia nie jest łatwa, bo nie ma skutecznego testu, który pomógłby zdiagnozować MRZS. Lekarze opierają się na opinii reumatologa, do którego kierują dzieci z podejrzeniami tej choroby.
krok 1
- Kilkustawowe młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów. To postać najłagodniejsza schorzenia, obejmuję tylko kilka stawów, szczególnie te duże, takie jak stawy łokciowe, kolanowe czy skokowe.
- Wielostawowe młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów. Dotyka pięciu albo więcej dużych stawów, regularnie palców i dłoni. - Układowe młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów. Jest postacią najcięższą, bo atakuje liczne stawy i narządy, w tym serce albo oczy.
krok 2
Symptomy choroby to z początku sztywność stawów i uczucie dyskomfortu przy rannym wstawaniu. Czasem spotyka się gorączkę, wysypkę na klatce piersiowej i udach, obrzmienie węzłów chłonnych. Niekiedy symptomy ustępują i nawracają poprzez sporo miesięcy, czasem lat. W ciężkich sytuacjach stawy ulegają zniekształceniu. Powód choroby jest nieznana.
krok 3
Leczenie polega na stosowaniu leków dostosowanych do etapy choroby. W lekkim stadium stosuje się zastrzyki z steroidów. Głębsze symptomy łagodzone są lekami acetylosalicylowymi. Należy jednak przyjmować je często i w dużych dawkach, czemu towarzyszy sporo skutków ubocznych, poczynając od dzwonienia w uszach, a kończąc na upośledzeniu słuchu.

Lekarz Ortopeda: JAKIE SĄ OBJAWY MŁODZIEŃCZEGO REUMATOIDALNEGO ZAPALENIA STAWÓW; WAS SIND DIE SYMPTOME VON JUVENILER RHEUMATOIDER ARTHRITIS; WHAT ARE THE SYMPTOMS OF JUVENILE RHEUMATOID ARTHRITIS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.