Leczenie Nieświeży oddech (brzydki zapach z ust) przyczyny. Co znaczy ludzi. Cześć z nich nawet nie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
4 głosy

Nieświeży oddech (brzydki zapach z ust)

Definicja z ang. Bad breath (bad smell from the mouth), z niem. Schlechter Atem (schlechten Geruch aus dem Mund).

Co to znaczy:

Nieświeży oddech jest przykrym problemem, z którym boryka się ok. jedna czwarta ludzi. Cześć z nich nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Winny takiemu stanu rzeczy jest nasz aparat powonienia, który z całą pewnością do doskonałych nie należy.

powodem nieświeżego oddechu w zdecydowanej większości przypadków są resztki pokarmów zalegające w jamie ustnej i rozwijające się bakterie na języku, zębach i ogólnie w jamie ustnej. Nasze zęby nie zawsze są idealnie ułożone – naturalny kształt zębów powinien powodować jak najmniejsze zaleganie resztek i zanieczyszczeń. Jednak prawie u każdego człowieka pokarm zostaje w przestrzeniach międzyzębowych i innych zakamarkach. W jamie ustnej żyje także dużo bakterii. Jeżeli będą one miały dostarczone pożywienie (w formie cukrów i resztek pokarmowych) zaczną się one bardzo szybko rozwijać i zalegać na zębach i języku.

Na zębach bakterie tworzą płytkę nazębną, która jest >>powodem większości chorób zębów i zdecydowanie jest przyczyną nieświeżego oddechu.


jeżeli chcemy pokonać przykry zapach z ust, musimy przede wszystkim zadbać o jak najlepszą higienę j. ustnej. Należy stosować się do następujących zaleceń:


- należy myć zęby po każdym posiłku, dokładnie szczotkując z użyciem dobrej pasty do zębów,
- po każdym posiłku należy używać nici dentystycznej albo, > jeżeli nie mamy nici, wykałaczki,
- każdego dnia rano i wieczorem dokładnie płucz usta płynem antybakteryjnym,
- w czasie mycia zębów (po każdym posiłku) dokładnie czyść także język,
- należy używać irygatorów do j. ustnej,
- trzeba wiele pić – w szczególności wody mineralnej,
- można żuć gumę do żucia bez cukru,
- należy dobrze się odżywiać, dieta powinna być bogata w świeże warzywa,
- alkohol, tytoń i niezdrowa dieta tylko nasilają symptomy nieprzyjemnego zapachu z ust.


Pierwszym krokiem w walce z nieprzyjemnym zapachem z ust powinna być wizyta u stomatologa. Oczyści on zęby z osadów, takich jak kamień nazębny, które są >>>powodem przykrego zapachu. Dodatkowo poinstruuje jak dokładnie, wg indywidualnych predyspozycji, dbać o higienę, by zlikwidować przykry zapach z ust. > jeżeli nieprzyjemny zapach z ust ma inną przyczynę, to stomatolog skieruje do odpowiedniego specjalisty.

Pomoc w przypadkach: Jak leczyć nieświeży oddech; problem z nieświeżym oddechem; przykry zapach z ust; jak leczyć przykry zapach z ust; co zrobić, żeby zlikwidować nieświeży oddech; jak zlikwidować brzydki zapach z ust; brzydko pachnie z ust; co zrobić jak śmierdzi z ust; smród z buzi; nieświeży zapach z buzi; przykry zapach z buzi; jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z buzi; nieprzyjemny zapach z ust; jak sobie poradzić z nieprzyjemnym zapachem z ust

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.